chrome firefox opera safari iexplorer

В українських бібліотеках почали видавати на руки електронні книги

13 березня 2013 о 13:13

Електронні книги, так звані „рідери" з творами англійською мовою можна тепер брати по читацькому квитку в бібліотеках України. Книги видають без кабеля аби ніхто нічого не завантажив і не стер. Їх потрібно приносити в бібліотеку по мірі розрядки акумулятора, але не рідше ніж раз на місяць. Додаткової плати за користування технікою не збирають.

„Електронні книги для бібліотек передало Посольство США в Україні в рамках програми „Вікно в Америку". Однакову кількість книг – по пʼять штук, з одинаковим набором творів мають зараз 29 бібліотек в нашій країні. Переважно там художня література – „Том Соєр" „Мауглі", „Тарзан", „Чарівник країни Оз", „Віднесені вітром". Недавно додали історичні документи – Декларацію незалежності США та Біль про права Лінкольна. Є ще словникові ігри та Оксфордський словник", ― розповідає Gazeta.ua керівник інформаційного центру „Вікно в Америку" при Тернопільській обласній бібліотеці для молоді Ірина Драч.

Від часу появи „рідерів" в бібліотеці Тернополя ними вже скористалося кількадесят людей.

„Для того аби взяти електронну книгу додому, потрібно бути користувачем нашої бібліотки. Плата за читацький квиток – 10 грн. в рік для учнів та студентів і 15 грн. для дорослого. Наразі всі хто брав техніку – повертали її. Правда, тим хто мав раніше довго не приносив паперових книг, електронних не видаємо", ― продовжує бібліотекар.

Окрім „рідерів" бібліотека отримала від посольства ще й два айпади. Однак додому їх не дають. Ними можна користуватися тільки в бібліотеці.

 

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини освіти

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути