У січні 2013 року відкрито сайт «Дівчата райського яблука», присвячений жіночій прозі міжвоєнного двадцятиліття (1920-40 рр.).
Мета проекту – дослідити феномен цієї прози, а також поширити маловідомі твори українських та польських письменниць та простежити паралелі між літературами сусідніх народів (українського та польського).
Адреса сайту «Дівчата райського яблука» - divczata.org.
«Справа в тому, що я з підліткових років дуже любила дилогію польської письменниці Гоявичевської „Дівчата з Новолипок“ і „Райська яблуня“, — пояснює одна з засновниць сайту, яка водночас є автором ІП, котрий пише під псевдонімом Антоніна Гординська. — Схоже, що це поєднання було якоюсь мірою культовим у 20-30 роки, в дуже різних творах дуже різних письменниць раз за разом повторювалися мотиви чи то духовного формування тодішніх „дівчат“, чи то пошуки ними таємничого райського саду. От і вийшли в нас „Дівчата райського яблука“.»
Робота над створенням сайту тривала від липня 2012 року.
Проект реалізують особи, що в рамках своїх літературних та наукових інтересів прагнуть поширити цікаві, незнані сторінки української літератури в європейському контексті.
Для тих читачів, яких цікавить передусім історична проза, вже можна запропонувати підбірку творів Наталени Королевої — «Сон тіні», «1313», «Без коріння», а також «Марусю» Марко Вовчок. В найближчих планах дилогія Катрі Гриневичевої «Шестикрилець» і «Шоломи в сонці».
Зв'язатися з сайтом можна за адресою divczata@gmail.cоm.
Як відомо, у березні 2012 року відкрився український сайт, присвячений жіночій/ґендерній історії.