chrome firefox opera safari iexplorer

Фіксований сільськогосподарський податок планують збільшити у шість разів

23 квітня 2013 о 10:08

В Україні з 2014 року сплата фіксованого сільськогосподарського податку може збільшитися майже в шість разів, повідомляє «Комерсант-Україна». Чиновники пропонують змінити механізм нарахування податку, щоб аграрії платили його, виходячи з грошової оцінки земель, яка постійно змінюється. Зокрема, запропоновано індексувати норматив, як це відбувається в разі сплати податку на землю. Тобто замість нинішніх платежів — в середньому 5,5 грн/га ріллі (грошова оцінка сільськогосподарських угідь — 3674 грн/га) — доведеться платити 31 грн/га (на 1 січня 2013 року — 20,64 тис. грн). 
Передбачається, що доходи держави таким чином виростуть на 1-1,3 млрд грн. Крім того, Міндоходів пропонує ввести з 1 січня 2014 року новий механізм сплати екологічного податку та збору за спеціальне використання води — через агентів. В їх число увійдуть суб'єкти господарювання, які торгують товарами в аерозольній упаковці або імпортують їх (ставка збору — 1% від митної вартості), скидають воду продукти побутової хімії або формують відходи з полімерів, гуми, люмінесцентних ламп (1 євро/од.), а також одержувачів гуманітарної допомоги у вигляді такої продукції (100 євро/т).
Ставку плати за користування надрами обчислюватимуть у відсотках від вартості видобутих корисних копалин — 3-7,5%, проте сума платежу не повинна бути менше нинішнього рівня — 0,34-39,3 грн/од. обсягу або ваги. Глава Аграрного союзу Геннадій Новіков пояснив, що раніше в структуру фіксованого податку, крім податку на прибуток і землю, зборів за користування надрами і водою, входив збір у Пенсійний фонд, зараз же аграрії платять його окремо. «Тому якщо до цих 6 грн додати всі платежі, які зараз вносяться, то сума перевищує навіть шестиразове збільшення», — говорить експерт.
Президент асоціації «Клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса відзначає, що підвищення податків позначиться на собівартості продукції і прибутковості компаній. «Це стане серйозним ударом для малих і середніх фермерських господарств, особливо в регіонах, які постійно страждають від складних кліматичних умов,- південь і схід України, — прогнозує він. — Вони практично всі в минулому році спрацювали в нуль». За його словами, це знизить рентабельність з урахуванням прогнозів падіння закупівельних цін на зернові та олійні культури, які вже скоротилися на 20-30%.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути