chrome firefox opera safari iexplorer

МЗС України закликає Первый канал дати оцінку висловлюванням Урганта

17 квітня 2013 о 15:19

Міністерство закордонних справ України через посольство в РФ закликало керівництво російського Первого канала дати оцінку вислову російського телевізійного ведучого Івана Урганта під час програми Смак.

Про це повідомив на брифінгу в.о. директора Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

«Ми взяли до уваги нібито перепрошення, яке він опублікував у соціальній мережі. Ми закликаємо Первый канал дати належну оцінку цьому інциденту», — сказав Перебийніс.

Він також повідомив, що цей заклик МЗС до Первого канала доведено Посольством України в Росії до керівництва цього каналу.

«Поки я не бачив, щоб керівництво каналу на офіційному рівні прокоментувало цей інцидент і дало йому належну оцінку», — сказав Перебийніс.

Нагадаємо, жарт відомого російського телеведучого, шоумена Івана Урганта в ефірі кулінарної телепередачі Смак викликав хвилю критики в Україні. «Я порубав зелень, як червоний комісар мешканців українського села», — заявив Ургант під час приготування страви. Актор Олександр Адабашьян, який також брав участь у зйомках передачі, підіграв Урганту, зазначивши, що «струшує останки мешканців з ножа».

В Україні даний жарт викликав хвилю обурення. «Публіка сміється. Після цього ми запрошуємо цих ведучих на наші канали, платимо їм гроші ... Потрібно припинити дозволяти себе принижувати», — заявив журналіст і політик Микола Княжицький.

Пізніше Ургант написав у своєму мікроблозі в Тwitter: «Я перепрошую всіх жителів України, яких зачепив мій недоречний коментар в останньому випуску програми Смак» ... Як самопокарання зобов'язуюсь готувати в цій передачі тільки борщ, вареники, галушки по 2018-й рік включно. А всіх народжених у мене з цього моменту дітей, незалежно від статі, називати Богдан. Ваш Іван «Підчеревина» Ургант".

Міністерство закордонних справ України заявило, що обурене некоректними висловлюваннями російського телеведучого Івана Урганта в ефірі Первого канала. На думку зовнішньополітичного відомства України, ці висловлювання «різко дисонують з високим рівнем стратегічного партнерства між Україною і Росією, атмосферою дружби і взаєморозуміння між нашими народами».