chrome firefox opera safari iexplorer

Очікуємо на найспекотніше літо за всю історію метеоспостережень в Україні

22 квітня 2013 о 10:41

Згідно з дослідженнями кліматологів, глобальне потепління позначиться і на майбутньому літньому сезоні.

Літо 2013 року буде спекотним і довгим. «Точні прогнози зробити складно, але, швидше за все, це літо буде більш спекотним, ніж попереднє. Про його настання ми зможемо сказати, коли середньодобова температура перевищить позначку +15, а це відбудеться десь через два тижні», — повідомив «Сегодня» заступник начальника Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко.За його словами, найтеплішими місяцями будуть липень і серпень: «У цей час будуть періоди дуже високої температури — до +38, а місцями навіть до +40-41. Але очікуються сильні грози і зливи. Можемо навіть зібрати два врожаї: у серпні і вересні», — сказав Прокопенко.

За словами учених, що спостерігають за змінами кламіту, в Україні клімат змінюється в бік потепління, і не виключено, що температура близько +25 збережеться ще в жовтні. В цей період, ймовірно, вода в Дніпрі і морі буде ще теплою і можна буде навіть купатися.

«У найближчі сто років у нас буде ставати все тепліше і тепліше. Така зима, як минула, з середньою температурою до -8 і різким похолоданням наприкінці лютого або навіть в березні, стане нормою. А спекотні періоди влітку будуть все довше.

В той же час головною тенденцією можна вважати мінливість погоди — різкі перепади температур вже входять в норму. Крім того, збільшиться кількість та інтенсивність природних катаклізмів.

Влітку варто чекати сильних злив з градом, восени — дощів, а взимку або навесні снігопадів, як у цьому березні. Як наслідок, нас чекають часті паводки», — підкреслила експерт-кліматолог, начальник відділу стратегічного планування Держагентства екоінвестицій Ірина Трофімова. Нагадаємо, минуле літо 2012 року було найспекотнішим за всю історію метеоспостережень. Аномально висока температура в країні трималася кілька тижнів і досягала в деяких регіонах +41 градуса.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля

31 січня

Інші дати
Народився Володимир Перетц
(1870-1935) – український філолог, дослідник і видавець численних пам’яток давньої української літератури та української творчості. Був не лише істориком і видатним теоретиком літератури, але й організатором українського наукового життя та ініціатором багатьох наукових починань.
Розгорнути
Народився Олександр Динник
(1876, м.Ставропіль, Росія – 1950) – український вчений, засновник визнаної у світі наукової школи в галузі теорії пружності.
Розгорнути
Народилася Валентина Гризодубова
(1909, м. Харків - 1993) – льотчиця, учасниця рекордного жіночого перельоту 1938 р. з Москви на Далекий Схід. Герой Радянського Союзу (перша з жінок).
Розгорнути

Новини Дивитися всі