chrome firefox opera safari iexplorer

Київ пережив найкоротшу весну за всю історію метеоспостережень

06 червня 2013 о 13:37

Навесні 2013 року Київ встановив низку температурних рекордів, переживши відразу три пори року. Метеорологічна весна виявилась найкоротшою в історії спостережень і тривала всього 26 днів.

Ця весна увійде в історію метеорологічних спостережень аномально холодним і сніжним березнем, а також спекотними і фактично сухими квітнем і травнем, повідомляється на сайті Центральної геофізичної обсерваторії.

За три календарних місяці жителі Києва пережили відразу три пори року — зиму, яка закінчилася 30 березня, потім найкоротшу весну за весь період метеоспостережень у столиці з 1881 року — вона тривала всього 26 днів, а 26 квітня у Києві настало метеорологічне літо, яке відзначилося надзвичайно спекотним травнем.

Зокрема, середня температура за травень у місті склала +18,9 градуса, що на 3,7 градуса вище за кліматичну норму. Незважаючи на підвищене випаровування, травень видався сухим — випало лише 40 мм опадів при їхній місячній нормі у 53 мм.

Вперше за час гідрологічних спостережень температура води на посаді ЦГО, розташованому у Гідропарку, вже 10 травня досягла 20 градусів.

Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути