Постійна комісія Київської міської ради з питань екологічної політики вирішила оголосити ботанічними пам’ятками природи місцевого значення сім прадавніх дерев. Про це поінформував голова постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики, голова Партії Зелених України Денис Москаль, повідомили УНН у прес-службі політсили.
За словами Д.Москаля, екологічна комісія вирішила оголосити ботанічними пам’ятками природи місцевого значення 300-річний “Дуб ополченський”, 150-річний “Кипарисовик Сухіна”, 120-річнний “Каштан Іващенко”, а також три 150-річні ясени і 300-річний дуб, названі на честь автора проекту Лисогірського форту Едуарда Тотлебена.
“Ми продовжуємо оголошувати пам’ятками природи стародавні дерева, які не тільки мають надзвичайну природоохоронну та наукову цінність, а ще й пов’язані з важливими історичними подіями. Наприклад, „Дуб Тотлебена“, вік якого налічує три століття, розташований на території регіонального ландшафтного парку „Лиса гора“ і був свідком будівництва Лисогірського форту. Тому дерево і носить ім’я інженера-фортифікатора, автора проекту Лисогірського форту Едуарда Тотлебена”, — наголосив Д. Москаль.
Голова Партії Зелених України зауважив, що висота “Дуба Тотлебена” складає 30 м, а діаметр дерева на висоті 1,3 м від землі сягає 4,5 м.
“Безумовно, ці дерева потребують заповідання. За їх збереження будуть відповідати установи, на території яких ці дерева розташовані. А Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Києві має забезпечити оформлення охоронних зобов’язань щодо забезпечення режиму охорони і збереження природних пам’яток”, — зазначив Д. Москаль.
Депутат підкреслив, що на території пам’яток природи забороняється будь-яка діяльність, яка загрожує їх збереженню або призводить до зміни їх первісного стану. А підприємства, установи та організації, на землях яких розташовані пам’ятки природи, зобов’язані дотримуватись встановленого для них заповідного режиму.