chrome firefox opera safari iexplorer

У Києво-Печерському заповіднику відкриється експозиція грецької художниці

21 квітня 2013 о 06:00

Експозиція грецької художниці Смарагди-Марії Скурти «Візантійські транскрипції — духовна стежка від Візантії до сьогодення» відкриється в Києво-Печерському заповіднику.

Про це повідомляє прес-служба заповідника.

«22 квітня о 19:00 в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбудеться урочисте відкриття виставки сучасного мистецтва грецької художниці Смарагди-Марії Скурти. Захід присвячений 1025-річчю Хрещення Русі. Представлені роботи демонструватимуться вперше», — зазначається у повідомленні.

Виставка представить транскрипції з манускриптів — літери алфавіту, сцени з життя візантійців, декоративні елементи. Усі експонати — точні копії з автентичних візантійських рукописів, що зберігаються в монастирях Святої гори Афон. Вони відтворені в техніці яєчної темпери на виробленій вручну тканині, натягнутій на дерев`яну дошку.

Своїми творами художниця прагне передати світло і радість, що їх дарує художнє оздоблення візантійських рукописів, і запрошує глядача пройнятись духом Візантії.

Виставка є спільним проектом Посольства Греції в Україні та Києво-Печерського заповідника.

Джерело: Уніан
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...