chrome firefox opera safari iexplorer

Україна — на п’ятому місці в світі за споживанням алкоголю

23 квітня 2013 о 12:51

У минулому році Україна піднялася на сходинку вище у рейтингу найбільш питущих націй та зайняла п'яте місце в світі за споживанням алкоголю.

Про це свідчить статистика ВООЗ, пише ТСН з посиланням на «Сегодня».

Українці споживають 15,6 л на душу щороку. Попереду — молдавани (1 місце — 18,2 л на людину), чехи (16,4 л), угорці (за 16,2 л) і росіяни (по 15,7 л).

За словами голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяни Бахтєєвої, сьогодні від алкоголю залежать від 1,2 до 1,5 млн українців.

«Молдавани переважно п'ють вино, чехи — пиво, українська молодь труїть себе пивом і алкопопсами, люди старшого покоління — горілкою. Цей напій популярний у всіх регіонах, на сході — більше. У південних регіонах, а також на Закарпатті, замість пива частіше п'ють вино», — каже експерт з позбавлення від алкогольної та тютюнової залежності Артем Ступаков.

На думку експертів, завадити виникненню алкогольної залежності у молоді може підвищення ціни на спиртні напої.

«Молодь реагує на підвищення ціни зниженням споживання. І це підтверджують дані соціологічних досліджень останніх років. Якщо в 2006 році Україна займала перше місце в Європейському регіоні за рівнем споживання пива серед підлітків, то після підвищення акцизу рівень споживання знизився. Тому ми повинні продовжити застосування цієї позитивної практики», — каже голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва.

Як повідомлялося раніше, на алкоголь і сигарети українці витрачають більше, ніж на одяг та освіту.

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути