chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні з'явився перший пам'ятник-рекордсмен морозиву

17 квітня 2013 о 14:00

Як передає кореспондент УНІАН, пам'ятник, який має вигляд символічної гранітної чаші з кульками морозива, встановило за власні кошти підприємство ПАТ «Житомирській маслозавод» на Новому бульварі біля кінотеатру «Жовтень» на газоні навпроти так званої «Лавочки спогадів».

«Монументальна скульптурна композиція виготовлена з 4 видів граніту і має висоту 3 м 30 см, загальна вага скульптури — 14 тонн. Було важко знайти щільну брилу граніту два на два метри, з якої мали виготовити чашу для морозива, у пошуках її об’їздили всю Україну", — розповіла УНІАН маркетолог маслозаводу Тетяна Хомяк.

За її словами, «пам’ятник морозиву зареєстровано в Книзі рекордів України. Дипломи за досягнення рекорду президенту компанії „Рудь“ Петру Рудю вручив керівник проекту „Книга рекордів України“ Ігор Підчибій».

На святі наголошувалося, що цей проект пам'ятника переміг у відкритому конкурсі, який проводило ПАТ «Житомирський маслозавод» серед інтернет- користувачів. За дану ідею автор проекту житомирянин Артем Микитенко отримав 10 тис. гривень. Під час відкриття пам’ятника організатор свята безкоштовно пригощав учасників морозивом. В урочистостях взяли участь близько ста чоловік — представники керівництва маслозаводу, влада міста і області, школярі, учні житомирських шкіл, перехожі, журналісти.

Як повідомляв УНІАН, ПАТ «Житомирський маслозавод» проводив конкурс на кращий проект пам’ятника морозиву. Роботи оцінювало журі, до якого входить керівництво ПАТ «Житомирський маслозавод», керівництво Житомира, головний архітектор Житомира Тарас Борис, інші відомі архітектори та художники.

Довідка УНІАН. ПАТ «Житомирський маслозавод» є провідним виробником морозива та молочних продуктів в Україні.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути