chrome firefox opera safari iexplorer

Фахівці приємно шоковані наслідками Великого посту для здоров'я українців

14 травня 2013 о 17:40

Дизайнер Максим Гавронський і психолог Тетяна Бірюкова 9 тижнів тому погодились на власних тілах і душах перевірити вплив Великого посту на людину. Тож після свята Пасхи учасники експерименту пішли здавати кров і ставати на вагу, йдеться в сюжеті ТСН-Тиждень.

Піддослідні не їли м'яса, майже не пили кави і солодких магазинних напоїв. Намагалися більше ходити і пити вдосталь простої води.

До чого все це призвело – мали б показати їхні аналізи. Їх здавали двічі: на початку експерименту та в кінці.

Результати здивували як учасників, так і фахівців. У Максима і Тетяни зменшився тиск, вирівнявся пульс, у їхній крові стало менше лейкоцитів.

Максим скинув 7 кг ваги, Тетяна позбулася 3 кг.

Більше того, Максим, який доти не уявляв свого життя без шипучки, переборов пристрасть до газованих напоїв. І навіть зібрався кинути палити. Тоді як Тетяна навчилася поборювати пристрасть до їжі зважуванням: взяла за правило щоразу перед відкриттям холодильника ставати на ваги.

Та навіть по завершенні посту Тетяна не схотіла повертати до раціону вже дозволені продукти.

«Я помітила, що коли я прибрала м'ясо, чай і каву, я позбулася підвищеної роздратованості. Я стала спокійнішою, і це відзначила моя родина», — зізналася жінка.

Внаслідок цього позитивний вплив посту визнали навіть скептики.

«Скажу чесно, я була досить скептично налаштована щодо цього заходу. Але досвід виявився таким, що навіть мінімальне навантаження порівняно з нашим повсякденним життям усе рівно дає результат», — вважає спортивний лікар фітнес-центру Ярослава Єрофеєва.

А користь посту для душі – взагалі неможливо виміряти. В цьому учасники експерименту солідарні зі священиками.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути