chrome firefox opera safari iexplorer

Новий вірус пташиного грипу може стати причиною всесвітньої пандемії, — ВООЗ

02 травня 2013 о 09:38

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) попереджають, що новий різновид пташиного грипу H7N9, який з'явився останнім часом в Китаї, становить серйозну загрозу для людей.

З їхніх слів, цей грип, вражаючи людину, має дуже високий показник смертності, а відносно велика кількість випадків зараження говорить про те, що грип може стати причиною всесвітньої пандемії.

За даними ВООЗ, у Китаї на грип H7N9 заразилися 125 осіб, з яких померли 24 людини. На даний момент грип має здатність передаватися від птахів до людини. Генотип грипу H7N9 має дві мутації, які збільшують загрозу того, що він може отримати здатність передаватися від людини до людини. Якщо вірус набуває такої властивості, то це є умовою виникнення пандемії.

Глава Центру вивчення грипу при британському Національному інституті медичних досліджень Джон Мак колі, який співпрацює з Всесвітньою організацією охорони здоров'я, заявив: «ВООЗ вважає, що цей грип становить серйозну загрозу».

«Чим довше цей вірус буде безперешкодно циркулювати в навколишньому середовищі, тим більше ризик, що він зможе передаватися від людини до людини», — зазначив дослідник з британського Пербрайтского інституту Колін Бутт, який займається дослідженнями хвороб тварин.

Директор Центру вивчення респіраторних захворювань лондонського Імперського коледжу Пітер Оупеншоу уточнив: «Ця хвороба протікає дуже важко. Якщо вона пошириться більш широко, спалах буде вкрай небезпечним». Як зазначив епідеміолог з Оксфордського університету Джеремі Фаррар, серед хворих на грип H7N9 є люди різного віку, аж до похилого.

«Це означає, що у людей різного віку немає імунітету проти нього, люди раніше не стикалися з цим вірусом. Реакція повинна бути спокійною і сумірною, однак не можна ставиться до цього легковажно», — заявив експерт.

Раніше повідомлялося, що в Китаї кількість жертв пташиного грипу H7N9 збільшилася до 14.

Китайські експерти зазначають, що випадків передачі вірусу H7N9 від людини до людини поки не зареєстровано. Також не встановлено епідеміологічного зв'язку між усіма випадками захворювань.

Фахівці запевняють, що небезпечний вірус гине при термічній обробці і закликають населення не панікувати, уникати контактів з живою птицею, більш ретельно готувати продукти з м'яса птиці.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути