chrome firefox opera safari iexplorer

Педагоги творчих шкіл готові вийти на масові протести

21 травня 2013 о 09:31

Українські педагоги готові вийти на масові акції протесту, якщо уряд не скасує курс на «оптимізацію» позашкільних установ, яка настільки підвищить плату за навчання, що творчих шкіл у країні практично не залишиться.

Про це пише DT.UA.

«Якщо руйнування системи естетичної освіти буде продовжуватися, то проведемо масові акції протесту. І не тільки в Києві, а в усіх регіонах України», — розповів в інтерв'ю виданню глава Всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного освіти, директор Київської дитячої музичної школи №35 Олександр Шаліт.

За його словами, хоча інтерес громадськості до цієї проблеми не вщухає, «фатальним» може виявитися період літніх канікул, коли люди будуть у відпустках. Тоді чиновники можуть прийняти рішення, на яке не можна буде вплинути.

«Що сказав міністр культури? У цьому році підвищення плати за навчання не буде. А цей навчальний рік закінчується вже 25 травня. А з 1 вересня новий навчальний рік. І що буде тоді? Невідомо», — нагадав Шаліт.

Він підкреслив, що якщо ініціатива не буде припинена, до Києва приїдуть делегації з усіх регіонів України. Підготовка до цього вже ведеться.

«Для цієї мети в областях організовують фонди, адже людям потрібно буде приїхати, зупинитися, прожити у Києві два-три дні. Будемо проводити акцію під стінами Кабміну чи Адміністрації президента. В цей же час така ж акція пройде під усіма облвиконкомами. Нас підтримують студентські профспілки, творчі колективи, які є в усіх областях», — зазначив Шаліт.

Як відомо, нещодавно обурення громадськості викликало таємничий лист Мінфіну у Мінкульт, в якому прямим текстом говорилося про «оптимізацію» цілої галузі просвітницьких установ, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів.

Якщо б ініціатива була підтримана, то батькам підвищили оплату до рівня собівартості навчання — тобто, від 1300 до 2800 грн на місяць.

При такому підході батьки не будуть мати можливості сплачувати за навчання, що фактично призведе до ліквідації шкіл естетичного виховання в Україні.

Розділи: Новини освіти

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути