chrome firefox opera safari iexplorer

Студентам погрожують не видавати диплом без довідки про працевлаштування

29 травня 2013 о 11:02

Студенти-бюджетники деяких вишів України зіткнулися із серйозною проблемою. Їм погрожують, що якщо не буде довідки про працевлаштування, то не видадуть диплом, повідомляє Сегодня.

«Вимагати її (довідку) стали ще взимку. Сказали, потрібен тристоронній договір між вишем, підприємством і студентом. Але я тоді не надав цьому значення. А тут вже підходить час до захисту, і мені сказали, що не підпишуть мою дипломну роботу без договору. Я намагався домовитися на підприємстві, де практику проходив, але вони відмовили. Не знаю, що тепер робити. Погрожують або не допустити до захисту, або не видати диплом», — розповідає студент-випускник Донецького держуніверситету економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського.

Ці вимоги абсолютно незаконні, але іншим чином університети ніяк не можуть покращити статистику з працевлаштування своїх студентів.

«Це вони так хочуть показати, що у них всі випускники працевлаштовуються. Інших важелів впливу на випускників у них немає. Але ні за Конституцією, ні за законом вимагати такі довідки вони не мають права. Мені скаржилися студенти з Харкова, Луганська, з Тернополя ... Взагалі це проблема всіх вузів», — розповів координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних.

Ректори вишів стверджують, що про такі вимоги не чули, але вважають їх логічними.

«Я перший раз чую. Але, якщо студенти за рахунок бюджету навчаються, це логічно. Держава витрачає на них свої гроші, тому вони повинні працевлаштуватися на держпідприємства», — поділився ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куликов.

Тим часом у Раді тепер планують на законодавчому рівні ліквідувати відпрацювання бюджетників.

«По суті, норма й так не працює: робочих місць немає», — розповів секретар комітету ВР з освіти Олександр Зубчевський.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути