chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці вручили нагороди лауреатам урядової премії ім. Лесі Українки

17 травня 2013 о 12:46

У рамках ІХ Київської міжнародної книжкової виставки відбулося нагородження лауреатів урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2012 рік. Про це УНН повідомили у прес-службі Держкомтелерадіо.

Дипломи переможцям вручив Голова Держкомтелерадіо України Олександр Курдінович.

У номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва” нагороду отримав письменник Григорій Фалькович за книгу “Хвацькі вірші” (видавництво “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”). Видання розраховане на широку аудиторію — від наймолодших читачів 5-6 років до дорослих.

За словами письменника, постать Лесі Українки — знакова для українського суспільства, а премія її імені — почесна для письменників та поетів.

“Головне в літературі для дітей — писати і говорити дитячою мовою. Це основний секрет”, — поділився своїми спостереженнями Григорій Фалькович.

Талант художниці Марини Пузиренко відзначили відповідним дипломом за краще оформлення книги для дітей та юнацтва — “Чудової мандрівки Нільса з дикими гусьми” Сельми Лагерльоф (видавництво “Фактор”). Книга містить складні, багатофігурні та багатосюжетні композиції.

А у номінації “Театральні вистави для дітей та юнацтва” премію присуджено творчому колективу Київського національного академічного театру оперети за музичну казку “Пригоди бременських музикантів” за п’єсою В. Ліванова та Ю. Ентіна “Трубадур та його друзі” (режисер-постановник Тамара Тимошко-Горюшко, диригент, хормейстер-постановник Ігор Ярошенко, балетмейстер-постановник Анжела Гречановська). Проект інноваційний — на відміну від героїв німецької казки та радянського мультфільму у сценічній редакції персонажі заговорили живою українською мовою. Вистава також супроводжується грою оркестру, а не фонограмою, як це робиться у більшості театрів.

“Ми хочемо зацікавити юних глядачів прекрасним світом театру, тому ставимо свої вистави для них навіть десь і краще, ніж для дорослих. Саме тому ця нагорода для нас дуже важлива і є стимулом для ще активнішої роботи на цій ниві в майбутньому”, — сказала лауреат премії, режисер-постановник Тамара Тимошко-Горюшко.

Загалом же цьогоріч на конкурс надійшло 76 робіт від 84 номінантів.

Нагадаємо, Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щороку за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. Статус урядової вона отримала 14 січня 2004 року. Розмір грошової винагороди — 10 тисяч гривень.
У минулому році лауреатами Премії стали письменник Юрій Логвин, художники Людмила Кириленко та Олена Зеркалій, творчий колектив Харківського державного академічного театру ляльок ім. В. Афанасьєва -режисер-постановник Оксана Дмитрієва та художник-постановник Наталя Денисова, а також режисер Людмила Ткачикова, художник-постановник Наталія Чернишова за анімаційний фільм “Маленький великий пес” (студія “Укранімафільм”).

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути