chrome firefox opera safari iexplorer

У травні нас очікує чотири дивовижних астрономічних явища

07 травня 2013 о 10:49

У травні нас очікують чотири великих астрономічних явища, а саме: метеоритний потік ета-Аквариди, кільцеподібне сонячне затемнення, напівтіньове місячне затемнення і тісний парад трьох планет.

Про це повідомляє ZIK з посиланням на Newsru.

6 травня першими на небосхилі з’являться ета-Аквариди, пов’язані зі знаменитою кометою Галлея. Член Китайського астрономічного товариства, член правління Тяньцзиньського астрономічного товариства Ши Чжічен повідомив, що під час цього метеорного дощу кількість зірок, що падатимуть і освітлюватимуть небо може сягати 40 на годину. За хороших погодних умов цю романтичну картину можна буде побачити перед світанком 6 і 7 травня.

Слідом за метеоритним потоком, 10 травня очікується ще одне захоплююче видовище – кільцеподібне сонячне затемнення. На жаль, жителі Китаю не зможуть спостерігати це явище, але ним зможуть насолодитися в Австралії, на сході Індійського океану, в Океанії, а також в західній і центральній частинах Тихого океану.

Наступним з явищ стане напівтіньове місячне затемнення, яке відбудеться 25 травня. Але в Китаї в цей час буде полудень, і жителі країни не побачать цього видовища, проте ввечері того ж дня вони зможуть насолодитися прекрасним видом повного місяця, повідомив Ши Чжічен.

З останнім номером на небесній сцені в цьому місяці 27 травня «виступлять» Меркурій, Венера і Юпітер, які зберуться після заходу Сонця в маленький трикутник. Якщо погода буде ясною, то тріо планет обіцяє стати дуже барвистим видовищем. «Людям, які люблять запам’ятовувати астрономічні явища на фотознімках, я раджу у жодному разі не упускати таку можливість», – додав Ши Чжічен.

Як повідомлялося, 20 травня 2012 року жителі Землі вже спостерігали рідкісне кільцеподібне сонячне затемнення. Тоді тінь Місяця закрила 94% сонячної поверхні, у результаті чого з Землі можна було спостерігати «кільце вогню».

Розділи: Довкілля

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути