chrome firefox opera safari iexplorer

В Івано-Франківську зібрались найкращі ковалі з 15 країн світу

11 травня 2013 о 11:39

Фортечна галерея «Бастіон» в Івано-Франківську на два дні перетворилася на імпровізовану кузню з горнами, міхами, ковадлами і кованими скульптурами. Тут відбувається ХІ міжнародний фестиваль «Свято ковалів», один із найбільших ковальських фестів у східній Європі, повідомляє Радіо Свобода.

Понад 200 учасників і гостей з 15 країн, зокрема з Великої Британії, Швеції, Нідерландів, Ізраїлю, Норвегії, Литви, Польщі, США, Фінляндії, Туреччини, Росії, Білорусі, України демонструють витвори ковальського мистецтва, дають майстер-класи, показують результати праці ковалів, художників і скульпторів по металу.

За словами президента Європейської асоціації ковальських міст Ханса Альберсе з Нідерландів, два українські міста – Івано-Франківськ і Донецьк – входять до цієї асоціації, а «фестиваль в Івано-Франківську важливий, бо об’єднує ковалів з усієї Європи, тут збирається і багато гостей, а це збігається з метою організації: об’єднувати людей».

Як розповів голова громадської організації «Свято ковалів» Сергій Полуботько, фестиваль задумувався задля збереження ремесла ковальства, та став потужнішим – це і туристична принада, і промоція Прикарпаття й України.

koval2

 radiosvoboda.org

Традицією є спільне виготовлення і встановлення кованої скульптури – символічного подарунка ковалів громаді міста. Їх уже є вісім на центральних вулицях і скверах Івано-Франківська. Тепер доповнюють кованими дзвониками пам’ятний знак першій українській церкві в Івано-Франківську, встановлений минулого року у скверику на вулиці Вірменській.

Цього року майстри виготовлятимуть елементи для мосту закоханих на міському озері. А ще, за словами Сергія Полуботька, вперше проходить пленер, під час якого три запрошені майстри – з Польщі, США і Росії – разом з українськими помічниками працюють над темою «Позитив». Згодом це теж буде дарунок місту, і, як сподіваються організатори, до цих композицій люди приходитимуть за позитивними емоціями.

Найкращі роботи вітчизняних та зарубіжних учасників фестивалю будуть представлені на традиційній міжнародній виставці «Орнаментальне ковальство», якою завершиться ковальський фестиваль у неділю.

«Свято ковалів» в Івано-Франківську традиційно проходить у рамках святкування Дня міста.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути