chrome firefox opera safari iexplorer

Відомство Табачника виселяє з приміщення унiверситету єдину в мiсті українську книгарню

14 травня 2013 о 15:11

Попри те, що книгарня «Освіта» розташована у приміщенні гуртожитку Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя більше пів­століття, напередодні травневих вихідних Міністерство освіти та науки дало її власникам аж... три дні, щоб звільнити приміщення. Причин і пояснень співробітники книгарні не почули від чиновників і досі, пише Україна молода.

Директор Ганна Сулій, яка вже написала звернення з цього приводу до прокуратури, пояснює «УМ», що Міносвіти просто відмовилося продовжити договір оренди: «За останні десять років це вже не перший конфлікт. Останній раз нам з боями продовжили термін договору оренди на три роки. Нині відмовили взагалі. Звісно, будемо боротися, адже закон на нашому боці».

Депутат Ніжинської міської ради Максим Багрінцев пояснює «УМ»: діяльність книгарні захищена статтею 1 Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок», але чиновників це не зупиняє. «Комісія з майнових питань, що входить до сфери управління Міносвіти, без будь–яких підстав та аргументації відмовила книгарні у продовженні договору оренди. Такі дії є порушенням не тільки чинного законодавства, а й морально–етичних норм. Адже поруч із книгарнею, яка займає лише 74,8 кв. м. площі, без будь–яких перешкод функціонують гастроном, магазин сувенірів і ювелірна крамниця», — каже пан Багрінцев.

Українська асоціація видавців, членом якої є «Освіта», вже направила уряду відкритого листа з вимогою не допустити виселення книгарні. Цього ж у депутатському зверненні на ім’я очільника МОН Дмитра Табачника і ніжинської влади вимагають народні депутати Ірина Геращенко і Марія Матіос.

Співробітники книгарні переконані, що керівництво університету домовилося з міністром Табачником. «Кажуть, що тут хочуть розмістити поліграфічну фірму. Нібито саме такий бізнес має один iз проректорів ВНЗ, який, вочевидь, вирішив, що студенти, яким весь час треба роз­друкувати то курсову, то реферат, — ласий шматок заробітку», — припускають у розмовi з «УМ» працiвники.

А Ганна Сулій тепер ламає голову, що ж робити із понад 140 тисячами книг, придбати які в «Освіту» приїжджають учні, студенти та вчителі не лише з Ніжина, а й з усього району. «Попри те, що діяльність книгарні захищена законом, нам навіть не пропонують альтернативи, куди переїхати, — обурюється жiнка. — 85% асортименту продукції — українська література, яку в Ніжині більше не буде де придбати».

18 січня

Інші дати
Голодна кутя, або другий Святий вечір
Сонце блищить, а мороз тріщить.
Розгорнути
Народився Іван Їжакевич
(1864, с.Вишнопіль Черкаської області - 1962) - український живописець, іконописець, письменник, графік. Автор картин «Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Тарас Шевченко - пастух», «Битва козаків зі шляхтою», «Гайдамаки під Уманню», «Повстання селян у Галичині», «Перебендя» та ін.
Розгорнути
Народився Степан Жупанин
(1936, м. Іршава Закарпатської обл. - 2005) - український поет, педагог. Автор численних збірок для дітей.
Розгорнути
Народився Василь Батюшков
(1894, м. Самара, Росія - 1981) - український живописець. Оформлювач павільйонів у Києві на ВДНГ.
Розгорнути
Народилася По Ліна (Поліна Горенштейн)
(1899, м. Катеринослав - 1949) - український скульптор. Творила навіть втративши зір. Найбільшої майстерності досягла  в жанрі портрета.
Розгорнути

Новини Дивитися всі