chrome firefox opera safari iexplorer

Як правильно вийти з посту: поради дієтолога

04 травня 2013 о 13:07

У Страсний тиждень лікар-фітотерапевт, дієтолог Борис Скачко радить тим, хто поститься, їсти часто, невеликими порціями (250—300 г).

У рослинній їжі калорії майже відсутні, тому ситість забезпечать каші. Корисні та найкраще засвоюються рис, гречка, кукурудза й пшоно, пише Голос України. 

Також у раціоні має бути не менше 1 ч. л. рослинної олії (кукурудзяна, гарбузова, лляна, соняшникова або оливкова) — це важливо для роботи печінки й жовчного міхура.

З рослинним білком (квасолею, горохом, сочевицею) будьте обережні. Відчуваєте здуття — нагодували погані бактерії у кишечнику. Незамінні джерела вітамінів зараз — перша зелень (цибуля, часник, черемша), а з напоїв — узвар.

Великий піст триває 48 днів. Тим, хто виключав з харчування білки тваринного походження, відновлювати травну систему треба поступово, рекомендує дієтолог.

Розговляйтеся насамперед яйцем, причому звареним вкруту, — у ньому найлегший для переварювання білок. Після з’їжте паску — по-перше, традиція, по-друге, вуглеводи, що поліпшують обмін речовин. Потім не більше 100 г. вина (тільки сухого, не десертного) — це допомагає травленню.

Наступне вживання їжі — за 4—5 годин: знову яйце, вінегрет, легкі салати, відварені або печені овочі. На другий день запускаємо до раціону білу рибу. На третій — біле м’ясо або птицю. Тільки через кілька днів можна пробувати червоне м’ясо.

Якщо наїдатися всього одразу і багато — спровокуєте процес гниття й бродіння в організмі і, не дай Боже, опинитеся в лікарні з гастритом або панкреатитом.

Борис Скачко як лікар — прихильник посту на емоційному рівні й цілий рік, а нормальну систему харчування чіпати не варто. На його думку, краще обмежити себе в певних продуктах, але не виключати їх взагалі, щоб не випробовувати травну систему, особливо людям, які страждають на хронічні захворювання.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути