chrome firefox opera safari iexplorer

Із 61 пляжу на Дніпрі паспортизовано лише один — у Херсоні

03 червня 2013 о 09:19

Прокурорськими перевірками встановлено, що в межах річки Дніпро, її водосховищ та Дніпровсько-Бузького лиману виділено місця для 61 пляжу, з яких на даний час паспортизовано лише один — у місті Херсоні. На решту паспорти не видавались через невідповідність пляжів санітарним нормам.

Про це «Рідній країні» повідомила прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури.

 

Як повідомляє прес-служба, Дніпровською екологічною прокуратурою напередодні літнього купального сезону було організовано перевірки додержання органами місцевого самоврядування, органами державного контролю та суб’єктами господарювання вимог законодавства при облаштуванні пляжних зон.

В цілому, перевірки засвідчили про бездіяльність на вказаному напрямку, у першу чергу, органів місцевого самоврядування. Зокрема, у Кіровоградській та Полтавській областях не визначено балансоутримувачів пляжів, у Миколаївській та Запорізькій областях не розроблено плани заходів та не виділено жодної гривні щодо їх облаштування у поточному році.

Херсонською міською радою навіть не забезпечено вільного доступу населення до пляжів. Лише за втручання Херсонського міжрайонного екологічного прокурора міськрада звернулась до господарського суду Херсонської області з позовом про зобов’язання суб’єкта господарювання не чинити перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 3,5 га на території пляжу «Лілея».

Питання своєчасного та належного облаштування пляжів залишилось поза увагою і органів державного контролю. Так, Головним управлінням Держсанепідслужби у Черкаській області не забезпечено належний державний санітарний нагляд, у поточному році не вжито жодних адміністративних та запобіжних заходів до балансоутримувачів пляжів за невиконання зобов’язань по їх утриманню.

Головним державним санітарним лікарем Херсонського міського управління Головного управління Держсанепідслужби у Херсонській області погоджено паспорт пляжу «Південний» без будь-якої перевірки стану усунення попередньо виявлених порушень вимог законодавства.

Аналогічно не забезпечено відповідного контролю з боку територіальних управлінь Держтехногенбезпеки у Черкаській області, якими стан виконання внесених приписів щодо забезпечення на пляжних об’єктах заходів для безпечного відпочинку не перевіряється, адміністративні заходи у зв’язку з їх невиконанням не вживаються.

Недостатньою є робота і балансоутримувачів пляжів, і, в першу чергу, столичних. Відповідальним за вказаний напрямок комунальним підприємством «Плесо» не забезпечено своєчасний вивіз сміття з території пляжів та водойм, заходи по утриманню пляжів не розроблено, попереджувальні знаки для населення не встановлено, паспорти пляжів не отримано. В той же час на підготовку пляжів до купального сезону з міського бюджету виділено понад 1,5 млн грн. Київським міжрайонним екологічним прокурором керівнику підприємства внесено подання з метою усунення виявлених порушень.
Загалом, за результатами перевірок органами Дніпровської екологічної прокуратури внесено 11 подань в органи місцевого самоврядування та балансоутримувачам пляжів, 3 — в органи державного санітарного та пожежного нагляду.

Перевірки з зазначених питань тривають, повідомляє прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури.

Розділи: Довкілля

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі