chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти змінило правила вступу до вишів

06 червня 2013 о 08:34

Міністерство освіти і науки України своїм наказом №502 внесло зміни до правил вступу у вищі навчальні заклади. Зокрема тепер виші мають право приймати випускників шкіл одразу на другий курс.

Тепер особи, які «здобули повну загальну середню освіту для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста» мають право вступити на другий курс вишу.

У роз’ясненнях Департаменту вищої освіти МОН зазначено, що прийом може здійснюватися на вакантні місця ліцензованого обсягу відповідної спеціальності на конкурсній основі.

Такі вступники подають заяви про участь у конкурсному відборі на навчання у строки, визначені правилами прийому до ВНЗ.

Також умови прийому доповнено пунктом про здобуття освіти за другою спеціальністю. Тепер виші матимуть право приймати на навчання осіб, які здобули базову або повну вищу освіту, для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або бакалавра за іншим напрямом підготовки (спеціальністю).

Це можливо у межах вакантних місць ліцензованого обсягу, відповідно до правил прийому до вищого навчального закладу.

Нагадаємо, в Україні тестуваннями з хімії стартувало зовнішнє незалежне оцінювання. Цьогоріч під час технологічної перерви на зовнішньому незалежному оцінюванні школярів будуть обшукувати за допомогою металодетектора.

Планується, що 65 тис. учасників ЗНО складатимуть тести мовами нацменшин.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Новини освіти

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...