chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні

22 червня 2013 о 14:49

Цей день став останнім для багатьох радянських громадян у далекому 1941 році. Віроломний напад фашистської Німеччини на Радянський Союз поклав початок Великії Вітчизнянії війні.

На цій війні за нашу Батьківщину поклали своє життя мільйони людей заради тих, хто живе зараз.

22 червня 1941 року — одна із самих сумних дат в нашій історії, початок Великої Вітчизняної війни.

В Україні цей День закріплений, відповідно до Указу Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року і носить назву «День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні».

Цей день нагадує нам про всіх загиблих, закатованих у фашистській неволі, які померли в тилу від голоду та поневірянь.
Ніхто не забутий, ніщо не забуто. Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий обов’язок із захисту Батьківщини.

У багатьох країнах у цей день приспускають державні прапори і згадують цю війну...

22 червня о 10:00 Верховною Радою України запроваджено всеукраїнську хвилину мовчання з метою вшанування пам’яті загиблих у Великій Вітчизняній війні (Постанова № 8539 від 20 травня 2011 р.).

22 червня кожного року має обмежуватися трансляція розважальних програм, а о 10.00 на хвилину мовчання повинна перериватися трансляція радіо і телепередач.  

«Рідна країна»

Розділи: Традиції

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути