chrome firefox opera safari iexplorer

Тепер за кожну декретну відпустку роботодавець платитиме кілька тисяч гривень у Пенсійний фонд

27 червня 2013 о 13:21

З 1 липня відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами зараховуватимуть жінкам до страхового стажу. Це приблизно чотири місяці (70 днів до пологів та 56 днів після), які нині у стаж не враховують.

Утім, жінкам особливо радіти цьому нововведенню не варто: аби ці чотири місяці зарахували в стаж, роботодавцю доведеться платити єдиний соціальний внесок. А це кругленька сума, пише Високий замок.

От і виходить, що жінка не працює, а платити за неї треба. То, може, краще брати на роботу чоловіків чи жінок, які уже навряд чи будуть народжувати?

«Досі відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами у страховий стаж, який враховується при нарахуванні пенсії, не входила. Враховували лише той період, коли жінка починала отримувати допомогу з догляду за дитиною. Тепер внесли зміни у статтю 11 до Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” і до осіб, які підлягають загальообов’язковому державному пенсійному страхуванню, включили жінок, що перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами», – каже заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області Руслана Іванкова.

За словами директора Департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Миколи Шамбора, дискусії довкола того, враховувати чи не враховувати цей період до страхового стажу, тривали з 2004 року. У 2010 році відповідні зміни намагались запровадити, але тоді Верховна Рада не проголосувала за цей закон. Натомість у травні цього року депутати таки вирішили обкласти єдиним соціальним внеском жінок, що перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. А вже на початку червня закон опублікували.

«Щоб ця норма почала діяти, парламент вніс зміни до законодавства щодо збору єдиного соціального внеску (ЄСВ). Згідно з ними, страхові внески за період перебування у декретній відпустці сплачуватиме роботодавець, виходячи з нарахованої суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами: ЄСВ у такому випадку становитиме 33,2% від цієї суми. Разом із цим з працівниці утримуватимуться 2% з суми допомоги по вагітності і пологах», — пояснив Шамбір.

“Тепер жоден роботодавець не захоче, аби працівниці йшли в декрет. Адже якщо жінці нараховують 10 тисяч декретних, доведеться заплатити 3320 гривень єдиного соціального внеску. Якщо зар-плата на підприємстві висока — ще більше. А буває, що в одному місяці у декрет йдуть відразу дві працівниці. Тепер хоч не бери молодих жінок на роботу”, – обурюється бухгалтер одного з приватних підприємств.

Звичайно, є роботодавці, які з власної волі доплачують жінкам, які йдуть у декрет (це, зокрема, передбачено у соц-пакеті кількох ІТ-компаній). Тож для них не буде проблемою заплатити соціальний внесок за працівницю. Але більшість роботодавців, аби не сплачувати єдиного соціального внеску, виплачують зарплату в конвертах.

З цим нововведенням фірм, які платять жінкам зарплату у конверті, побільшає. Оскільки декретні, а отже, і розмір єдиного соціального внеску залежать від розміру зарплати, не виключено: як тільки керівник дізнається, що жінка вагітна, знайте спосіб урізати їй зарплату...

Довідка 

Відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами (декретна відпустка) триває 70 календарних днів до пологів та 56 календарних днів після. В разі ускладнення пологів або при народженні двох чи більше дітей, післяпологова відпустка збільшується до 70 днів. Не варто плутати з відпусткою по догляду за дитиною до трьох років.

Матеріальна допомога в зв’язку з вагітністю та пологами працюючим жінкам нараховується в розмірі 100 % від середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу та виплачується за місцем роботи.

Підставою для призначення матеріальної допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами є виданий в установленому порядку лист непрацездатності.

Розділи: Суспільство

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути