chrome firefox opera safari iexplorer

Українкам нададуть можливість ділити декретну відпустку на частини

10 вересня 2013 о 19:17

Мінсоцполітики пропонує дозволити жінкам переривати декретну відпустку і дати їм можливість продовжити її коли-небудь до досягнення дитиною восьми років.

Таку ініціативу озвучила міністр соціальної політики Наталія Королевська під час круглого столу «Розвиток механізмів гарантування рівних прав жінок і чоловіків у сфері зайнятості».

«Ми маємо намір ініціювати надання матерям можливості брати один рік із трирічної відпустки з догляду за дитиною в будь-який час до досягнення дитиною 8-річного віку», — сказала Королевська, зазначивши, що ця ініціатива нині перебуває на стадії обговорення.

За словами чиновника, такий крок позитивно позначиться на зайнятості жінок і збереженні професійних якостей. «Жінка буде мати можливість скористатися правом перервати відпустку і використати її в період, коли дитина дійсно цього потребує, наприклад, перед школою або під час навчання дитини у першому класі», — переконана вона.

За даними Мінсоцполітики, 87% жінок виходять на роботу ще до досягнення дитиною 3 років. Зокрема, 60% молодих мам починають працювати через незадовільний матеріальний статок сім'ї, а 34% — для збереження професійних навичок.

Джерело: DT.UA
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути