chrome firefox opera safari iexplorer

З 1 липня декретна відпустка зараховується у страховий стаж українок

01 липня 2013 о 12:49

З 1 липня 2013 період відпустки у зв'язку з вагітністю і пологами в Україні зараховується у страховий стаж.

Відповідна норма передбачена змінами у деяких законах України в частині призначення та індексації пенсії, повідомляється на сайті Мінсоцполітики.

«Віднині загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають жінки, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та одержують допомогу. Цей період зараховуватиметься у страховий стаж при призначенні їм пенсії», — відзначив директор Департаменту пенсійного забезпечення і соціального захисту інвалідів Микола Шамбір.

За його словами, це питання дискутувалося з 2004 року. Проте тільки недавно був знайдений компроміс, який влаштовує як урядову сторону, так і профспілки і працедавців.

"Аби ця норма почала діяти, парламент вніс зміни у законодавство в частині сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). Згідно з ними, страхові внески за період перебування у декретній відпустці платитиме працедавець виходячи з нарахованої суми допомоги з вагітності і пологів : ЄСВ у такому разі становитиме 33,2% від цієї суми.

Разом з цим з робітниці братимуть 2% з суми допомоги з вагітності і пологів ", — пояснив нововведення фахівець.

Як повідомлялося, Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» був ухвалений Верховною Радою 14 травня 2013 р. і опублікований у виданні «Голос України» 7 червня.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути