Українські лікарі розповіли, що ангіни, отити і кишкові розлади — найпоширеніші хвороби, які люди можуть підхопити улітку. Інколи з відпочинку можна привезти і більш екзотичні недуги, наприклад — жовту гарячку.
У Києві малюки ніжаться в озері , хоча поруч оголошення – купатися заборонено. Діти плавають, але не пірнають і води у рот не беруть. Вода справді брудна – кілька злив, що пройшли над Києвом, змили в озеро непотріб. Щоб люди не підхопили кишкової палички, лікарі купатись тут заборонили.
Під кабінетами терапевтів і лорів застуджених не менше, ніж узимку. Приходять з отитами та ангінами. Це, переважно, від переохолодження – надмірного купання у річці, чи сидіння під кондиціонером , ввімкненим на великий холод.
Щоб і не захворіти, і почуватися комфортно, лікарі пропонують потоки холодного повітря спрямовувати вгору, а не на себе, а температура має відрізнятись лише на 3-4 градуси від тієї , що надворі.
Звертатись у травмпункт радять і людям, яких вкусила будь-яка тварина . Через рану в організм може потрапити правець – смертельно небезпечна хвороба. Збираючись у відпустку за кордон, радять поцікавитись, які хвороби поширені там і, за потреби, зробити щеплення. Окрім жарознижувальних таблеток, в аптечці відпочивальника мають бути тест-смужки для вимірювання ацетону, ліки проти алергії, дезінфікуючі та спеціальні соляні розчини, які допоможуть при отруєннях.