chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи визначили найбільш забруднені міста України

11 липня 2013 о 10:34

За даними 1992—2012 років, дуже високий і високий рівень забруднення атмосферного повітря спостерігався у більш ніж 20 містах України. Про це повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів.

Так, протягом 20-річного періоду найбільш забрудненими є міста, в основному, на сході та в центрі
Протягом 20-річного періоду найбільш забрудненими є міста, в основному, на сході та в центрі України.
України, зокрема, в Донецькій області — Чернівці, Дзержинськ, Донецьк, Єнакієве, Краматорськ, Макіївка, Маріуполь та Слов'янськ.

На початку 90-х років високий рівень забруднення спостерігався у Луганську, зберігається досі в Лисичанську, Рубіжному та Сєверодонецьку.

У центральному регіоні найбільш забруднене повітря у Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Кривому Розі. У Черкасах високий рівень забруднення спостерігався до 2008 року, згодом він зменшився до підвищеного.

У південному регіоні протягом усього періоду дуже високий рівень забруднення залишається в Одесі, високий — у Красноперекопську та Запоріжжі, з 1999 року — в Армянську. На заході високий рівень забруднення повітря спостерігається в Луцьку, в окремі роки — в м. Ужгород.

Загалом, на території України протягом 1992—2012 років рівень забруднення атмосферного повітря характеризувався як високий.

Моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на мережі спостережень гідрометеорологічних організацій здійснюється в 53 містах України (в тому числі, у всіх обласних центрах). Як пояснюють у Мінприроди, дуже високий і високий рівень забруднення атмосферного повітря в містах пов'язаний зі значними концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, бензапірену, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин.

Рівень забруднення повітря у містах оцінюється за допомогою індексу забруднення атмосфери (ІЗА), який розраховується за сумою п'яти найбільших ІЗА забруднюючих домішок із середньорічними концентраціями. ІЗА кожної забруднюючої домішки отримують шляхом ділення її середньорічної концентрації на гранично допустиму концентрацію (середньодобову) і зведення в ступінь, яким є коефіцієнт відповідно до класу небезпеки цієї домішки.

Джерело: ZN.UA
Розділи: Довкілля

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути