chrome firefox opera safari iexplorer

Експерти: в Україні зростає популярність приватних детективів за рахунок зниження довіри до міліції

19 липня 2013 о 11:00

Послуги українських приватних детективів стрімко набирають популярність на тлі зниження довіри до міліції. Вітчизняні «пінкертони» здатні знайти людину, розслідувати вбивство і викрити фінансових шахраїв, пише «Корреспондент» у статті «Детективний метод».

Як з'ясувалося, число приватних агентств і детективів в Україні за останні п'ять років збільшилася в 20 разів.

«Професіоналізм українських приватних детективів дуже високий, вони можуть виконати практично будь-яку задачу», — впевнений Ігор Цмінський, голова Всеукраїнський асоціації приватних детективів (ВАЧД).

Експерти зазначають, що популярність приватних детективів стрімко зростає, в тому числі й на тлі зниження довіри до міліції.За даними Інституту соціології, правоохоронцям довіряють лише 0,8 % населення України.

Українські приватні детективи, серед іншого, розв'язують завдання, за які органи не беруться, — пошук боржників, виявлення некредитоспроможних партнерів і збір бізнес-інформації про конкурентів.

Вітчизняні Пуаро — здебільшого колишні працівники МВС або спецслужб, які покинули органи через рутину й низьку зарплату, яка в приватній практиці в середньому втричі вище.

Так, день роботи приватного детектива в Україні коштує в межах від $ 100 до $ 300, в залежності від того, пошук це інформації, або розшук безвісти зниклого, або зовнішнє контрспостереження. Це майже європейські тарифи: у Польщі, наприклад, людину беруться розшукати за $ 270 на день, а здійснити «наружку» — за $ 380.

Таким чином, в середньому приватний слідчий отримує втричі більше свого колеги з міліції, чия зарплата становить 3,5 тис. грн.

Як повідомлялося раніше, в Україні стає все більше «липових» приватних детективів.

 

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути