chrome firefox opera safari iexplorer

Італійці запрошують столичних чиновників особисто відібрати саджанці каштану Бріоті

05 липня 2013 о 11:00

Італійська сторона запросила перевізника–закупівельника каштанів для висадки на Хрещатику приїхати до Італії та власноруч відібрати саджанці м’ясочервоні Бріоті замiсть висаджених кінських звичайних.

Про це «Україні молодій» після засідання тимчасової контрольної комісії Київради з питання перевірки факту висадження на головній вулиці столиці звичайних каштанів замість обіцяних імпортних розповіла депутат Київради Тетяна Меліховаю.

«Нарешті на засідання комісії з’явився ще один фігурант афери з каштанами, який, як і всі інші, також заявив, що не був в Італії і в очі не бачив саджанці каштанів. Тому висновки на даному етапі роботи комісії розпливчасті й водночас конкретні: або це кругова корупція, або повна безвідповідальність», зазначила депутат.

Тепер у КМДА обіцяють призначити відповідальну особу за заміну «липових» дерев на «породисті». Окрім того, тут уперше за три місяці з початку скандалу нарешті визнали необхідність розслідувати цю справу силами виконавчого органу Київради.

Як відомо, італійці пообіцяли замінити несправжні Бріоті по одному євро за штуку. Про це повідомив директор ТОВ «Професійний садівник» (фірма, яка виграла тендер на висадку каштанів. — Авт.) Петро Кравець.

Нагадаємо, з майже трьох сотень дорогих каштанів, висаджених у квітні на Хрещатику, тільки два дерева виявились м’ясочервоними каштанами сорту Бріоті (стійкого до молі у несприятливому середовищі). Решта — звичайними кінськими каштанами.

За результатами перевірки прокуратури встановлено факт розтрати та привласнення бюджетних коштів через маніпуляції iз деревами на суму майже один мільйон гривень.

Розділи: Суспільство

11 вересня

Інші дати
Усікновення голови Івана Хрестителя
В цей день призначено суворий піст. Церква шанує Іоанна Предтечу вище за всіх святих, після Богоматері.
Розгорнути
Народився Дмитро Ткач
(1912, с. Орлик Полтавської обл. - 1993) - українського письменника, журналіста, видавця, автора численних оповідань, повістей, романів. Найвідоміші книжки: "Плем'я дужих", "Арена", "Крута хвиля", "Шторм і штиль". Писав також для дітей ( "Гриць хоче стати моряком", "Небезпечна зона", "Я - шестикласник", "Маленькі мрійники" та ін.
Розгорнути
Народився Павло Грабовський
(1864–1902) – український поет-лірик, публіцист, перекладач, громадський діяч. Створив привабливий образ ліричного героя — борця за утвердження справедливого суспільно-політичного ладу. Автор перекладів світової поезії.
«Мало нас, та се - дарма, Міцна віра рушить скали. Тим загибелі нема, Кому світять ідеали!» («До Русі – України»)
Розгорнути