chrome firefox opera safari iexplorer

З Хрещатика приберуть підроблені каштани і ще раз закуплять італійські

22 травня 2013 о 14:14

Київська влада планує пересадити з Хрещатика у столичні парки майже 300 каштанів, закуплені за 5,4 тис. гривень за саджанець під виглядом італійських каштанів Бріоті. При цьому Бріоті спробують закупити ще раз, повідомляє ТСН.

ТСН зазначає, що тендер на закупівлю каштанів проводила Київська міськдержадміністрація, купувалися дерева у італійців, у фірми з назвою «Професійний садівник». Однак її телефони не відповідають, а за адресою, вказаною в інтернеті, насправді знаходиться приватний будинок.

Як повідомлялося, згідно з висновками експертизи, проведеної фахівцями ботанічного саду ім.Фоміна, з'ясувалося, що з 285 каштанів, висаджених у квітні на Хрещатику, тільки два дерева є каштанами Бріоті.

Київська влада стверджує, що саджанці каштанів Бріоті підмінили невідомі зловмисники. КМДА поставила питання про звільнення керівника КП утримання зелених насаджень Шевченківського району м. Києва, оскільки він причетний до підміни, або не забезпечив контроль за постачанням каштанів.

У КМДА також зазначили, що сума контракту на постачання каштанів для міста склала майже мільйон гривень, однак коли виявилася фальсифікація, італійській фірмі заплатили лише 50% від контракту.

Нагадаємо, раніше прес-служба КМДА анонсувала, що до кінця квітня на Хрещатику висадять 289 каштанів Бріоті, у тому числі 115 подарованих спонсором. Вартість висадки одного каштана становить 5400 грн. — ця сума включає всі супутні витрати (доставка, підготовка ґрунту, роботи з висадки). Вартість одного дерева, подарованого спонсором, склала 6000 грн. Фахівці стверджують, що Бріоті — представники найбільш витривалого сорту каштанів у світі: вони не бояться молі і стійкі до захворювань.

Проте коли почали цвісти каштани, виявилося, що висаджені уздовж дороги дерева — звичайні кінські, на що вказують білі суцвіття. Прокуратура Києва розпочала перевірку з приводу закупівлі каштанів.

Джерело: dt.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути