chrome firefox opera safari iexplorer

У «каштановому скандалі» знайшли і покарали «крайнього»

28 травня 2013 о 10:47

Поки йде розслідування «каштанової справи», з посади усунено керівника зеленбуду Шевченківського району Києва.

Про це у понеділок заявив голова КМДА Олександр Попов, повідомляє Українська правда. Київ з посиланням на «Укрінформ».

«Закінчиться цей скандал з каштанами і, якщо винна українська сторона, то винні в ньому понесуть відповідальність за повною програмою. Я за цим особисто прослідкую», — заявив Попов.

При цьому він додав, що є підстави вважати, що в цій справі можуть бути винні й італійці.

За словами Попова, прокуратура вже порушила кримінальну справу і почала розслідування.

«Ми виведемо всіх на чисту воду, а то хотіли зробити добру справу — посадити на Хрещатику кращі каштани, а вийшов скандал», — зауважив Попов.

Як відомо, у квітні на Хрещатику висадили саджанці м'ясочервоних каштанів «Бріоті», привезені з Північної Італії. Висадкою особисто займалися голова КМДА Олександр Попов і секретар Київради Галина Герега.

Зеленбудівці запевяли, що молоді дерева – представники найвитривалішого сорту каштанів у світі. Вони не бояться молі та стійкі до захворювань.

Після перевірки пізніше виявилося, що висаджені дерева є простими кінськими каштанами — з 289 дерев вимогам КМДА відповідають тільки 2. Разом з тим прокуратура Києва встановила факт розтрати 1 мільйона гривень при закупівлі каштанів, висаджених на центральній вулиці Києва.

Для з'ясування ситуації з підміною саджанців каштанів, висаджених цієї весни на Хрещатику в Києві, до Італії вирушили представники столичної влади — заступник голови Шевченківської РДА та садівник фірми, яка є переможцем тендера з постачання.

Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути