chrome firefox opera safari iexplorer

Костел Найсвятішого Серця Ісуса розвалюється на очах

09 липня 2013 о 12:55

У Чернівцях руйнується одна з візитівок міста — костел Найсвятішого Серця Ісуса 1894-року, зображення якого прикрашає численні листівки та буклети про столицю Буковини.

Ще донедавна тут розміщувався обласний архів, а тепер, аби відновити храм, потрібно чотири мільйони доларів, повідомляє ZIK.

Востаннє літургію у костелі служили ще під час Другої світової війни. А в радянські часи всередині величного архітектурного шедевру у неоготичному стилі побудували аж три поверхи. Лише нещодавно його віддали римо-католицькій громаді міста.

«Рік після війни тут була православна церква, яку закрили, а приміщення у 1960-х роках віддали обласному архіву, – розповіла історик Інна Келлер. – А в архіві Товариства Ісусового в Кракові збереглися старовинний план-креслення храму: за ним ми і хотіли відбудувати церкву».

Місцеві римо-католики намагалися повернути храм ще 1996 році, адже в архіві знайшли документ про те, що раніше костел відносився до єзуїтського ордену. Тоді навіть Ватикан готовий був допомогти громаді відновити святиню, але церкву громаді не віддали.

«Це питання розглядалося понад 10 років, влада готувалася до передачі, відбувалося вивезення архіву, підготовка приміщення, підготовлення», — говорить Сергій Бухаров, спеціаліст управління культури Чернівецької облдержадміністрації.

Зараз костелу намагаються повернути первісний вигляд. Зносять залізобетонне перекриття між поверхами та розбирають стіни кабінетів. Цеглу і металобрухт, що залишається після цих робіт продають, аби оплатити електроенергію. А всі, хто працює над відбудовою храму, роблять це безкоштовно.

Зараз чернівецькі католики моляться в орендованому приміщенні поблизу костелу.

Нагадаємо, у Новомосковську минулого року почали реконструювати унікальний дерев'яний храм 18-го століття. Собор у стилі козацького бароко побудований без єдиного цвяха за часів останньої Січі. Саме його у своєму романі «Собор» описав Олесь Гончар.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини культури

28 грудня

Інші дати
Народився Данило Заболотний
(1866, с.Заболотне, Вінницька боласть – 1929) – український мікробіолог та епідеміолог, академік. В Одеському медичному інституті організував першу в світі кафедру епідеміології. Засновник Інституту мікробіології та епідеміології (нині Ін-т мікробіології і вірусології НАН України ім. Д.К.Заболотного).
Розгорнути
Народився Володимир Кульчицький
(1919, с. Кульчиці, Львівська область – 2009) – український правознавець. Автор численних досліджень та вузівських підручників з історії держави і права («Історія держави і права України. Академічний курс у 2-х томах», «Юридична науки і освіта в Україні» та ін.).
Розгорнути