chrome firefox opera safari iexplorer

В Івано-Франківську відкриють Інститут Конфуція

03 липня 2013 о 12:12

Підписанням угоди про співпрацю та створення Інституту Конфуція завершився візит китайської делегації з педагогічного університету Тяншуей міста Ланьчжоу (КНР) до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (ПНУ), пише Голос України. 

Інститут Конфуція стане першим науково-освітнім та культурним осередком на території Західного регіону, де вивчатимуть не тільки мову, а й філософію, культуру, мистецтво Китаю.

За словами ректора університету Ігоря Цепенди, нова інституція стане містком міжцивілізаційного діалогу та міждержавного обміну досвідом, уможливить студентські і викладацькі академічні взаємини та реалізацію спільних наукових проектів.

У свою чергу, ректор педагогічного університету Тяншуей Ду Сунці сказав: «Дедалі більше людей у світі прагнуть вивчати китайську мову, культуру, літературу та економіку. Саме тому і виникла ідея створення та поширення центрів Інституту Конфунція».

Треба зазначити, що Прикарпатський національний університет протягом десяти років вивчення китайської мови став своєрідним центром китаїстики в Західному регіоні та активно продовжує формувати власну наукову школу, щорічно запрошуючи викладачів з КНР.

Сьогодні ПНУ випускає магістрів з дипломами, захищеними в КНР, випускники китайського відділення не мають проблем з пошуком роботи, бо сучасні економічні та культурні взаємини, що відбуваються між Україною та Китаєм, потребують дедалі більшої кількості фахівців, які досконало володіють китайською мовою.

В Україні центри Інституту Конфуція уже функціонують у Луганську, Києві та Харкові.

Розділи: Новини освіти

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути