chrome firefox opera safari iexplorer

До Харкова на відкриття пам'ятника Висоцькому приїде його син

19 серпня 2013 о 17:02

До Харкова на відкриття меморіального комплексу «Вертикаль», до якого також належить пам'ятник легендарному поетові, виконавцеві та акторові Володимиру Висоцькому, приїде його син, Микита Висоцький, повідомляє прес-служба Харківської міськради.

«Меморіальний комплекс „Вертикаль“, до якого належить і пам'ятник Володимиру Висоцькому, буде відкрито 21 серпня, напередодні Дня міста. В урочистому відкритті комплексу візьме участь син актора і співака Микита Висоцький. Початок церемонії відкриття — о 17.00», — йдеться в повідомленні прес-служби.

Окрім пам'ятника В.Висоцькому, до меморіального комплексу входить скеледром, який використовуватимуть спортсмени для тренувань і проведення змагань різного рівня. Своєю назвою «Вертикаль» комплекс зобов'язаний однойменному фільму, в якому В.Висоцький зіграв одну з головних ролей.

Комплекс розташований біля Палацу спорту, в якому В.Висоцький виступав у травні 1979 р. У травні 2006 року біля Палацу спорту було встановлено пам'ятний знак. Встановити пам'ятник тут планували до 70-річчя В. Висоцького, у січні 2008 року, проте цей захід відклали через брак фінансування.

У липні 2011 р. міський голова Харкова Геннадій Кернес пообіцяв, що пам'ятник В.Висоцькому буде встановлено. У липні 2012 р. на конкурсі було обраний кращий ескіз-ідею пам'ятника — роботу харків'янина Віктора Лівшиця та Олександра Демченка, які запропонували встановити скульптуру В.Висоцького з гітарою на тлі зім'ятого листа, на якому будуть вірші, можливо, написані почерком поета. На аркуші також зображено дружину поета, Марину Владі, і місце його роботи — знаменитий театр на Таганці. Пам'ятник відлито з бронзи.

Скеледром у формі арки розташований на невеликій відстані за пам'ятником В.Висоцькому, він буде свого роду обрамленням монумента.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути