chrome firefox opera safari iexplorer

Новий генплан Києва: Аеропорт «Жуляни» винесуть за межі міста

30 серпня 2013 о 16:57

Архітектурно-містобудівна рада схвалила новий Генеральний план Києва — документ, який визначить розвиток міста на десятиріччя. Серед нововведень — перенесення аеропорту «Жуляни» за межі столиці, ліквідація двох автовокзалів, створення острівної «республіки» тощо.

Про це «Вестям» розповів головний архітектор міста Сергій Целовальник, пише Укрінформ.

«Аеропорт „Київ“ в Жулянах з центру міста пропонують перенести у район Великої Бугаївки у Васильківському районі. Однозначно ліквідують автовокзали „Центральний“ і „Південний“, а маршрути перенесуть на новий автовокзал на Теремках», — відзначає видання.

Зелене «серце» столиці, що складається з 37 дніпровських островів, зараз поділене між сімома районними адміністраціями.

Усі їх пропонується об'єднати в автономну територію зі своїм управлінням. На півночі і півдні, де острови ще не сильно зачеплені цивілізацією, буде комплекс для екотуризма. А в районі Гідропарку, Труханового, Венеціанського і Долобецького — зони для активного відпочинку (спортивні парки і розваги).

Згідно з Генпланом, будівництво метро на Троєщину, яке почнеться вже цього року, буде завершено через 5-7 років. Нова лінія піде по центральному проспекту житлмасива — проспекту Маяковского, а не по вул. Бальзака, як планувалося раніше.

"Заплановано відгалуження на дві станції від «синьої» лінії на майбутній житловий масив Теремки-3 (50 тис. жителів), а також будівництво підземки на Виноградар (це далека перспектива). Зроблять додаткові входи на станціях «Вокзальна», «Університет», «Олімпійська», «Дружба Народів», — зазначається у публікації.

З'яиться також більше пішохідних маршрутів, покажчиків, велодоріжок і парковок. Найбільш амбітний пішохідний маршрут — «Київ самобутній», який вже почали реалізовувати. Він охоплює територію історичного Подолу від Колони Магдебурзького права до Верхнього і Нижнього валів, від Дніпровської набережної до Андріївського узвозу.

Крім того, повідомив Целовальник, у Генплані заборонено будь-яке будівництво в історико-архітектурних заповідниках «Києво-Печерська Лавра» і «Софія Київська», а в центрі міста забудову обмежать 16-ма поверхами (на Подолі — до п'яти). Усі скандальні ділянки, які були раніше відведені під будівництво, в Генплані виключені.

Житлову забудову пропонується вести на правому березі (район Теремків), що дозволить зменшити трафік із спальних районів через Дніпро. На лівому березі з'являться бізнес-квартали, головним з яких стане «Київ Сіті» на Княжому затоні.

Протягом півроку новий Генеральний план столиці має розглянути державна експертиза і схвалити Київрада.

Розділи: Суспільство

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути