chrome firefox opera safari iexplorer

Після України найгіршою країною для народження дітей є Нігерія та Кенія

23 серпня 2013 о 18:17

Україна стала найгіршою країною для народження дітей та чи не найпершою серед європейських країн за кількістю абортів – аналітики роблять висновок: в Україні краще не народжуватись.

Про це йдеться у новому номері журналу «Фокус».

У списку країн, несприятливих для народження, який склала корпорація The Economist Intelligence Unit, Україна зайняла 78 місце, поступившись лише Нігерії та Кенії.

Держави оцінювали за 11 критеріями: рівень життя, стабільність на ринку праці, рівноправ’я, географічне розташування, рівень злочинності, оцінка особистого щастя, система охорони здоров’я та інші.

У Інституті демографії та соціальних досліджень імені Птухи обурюються – позиція України у рейтингу явно гіперболізована. «Якщо говорити про ВВП, то ми дійсно у групі країн з низьким достатком. Але, що стосується інших критеріїв, то у нас ситуація набагато краща, ніж у Нігерії», – запевняє спеціаліст інституту Людмила Черенько.

Між тим, поганий достаток – не найгірша річ, яка загрожує маленькому українцеві, адже дуже часто дитина в Україні ризикує просто не народитися: щороку на штучне переривання вагітності зважується 200–250 тисяч українок. В Україні частка жінок репродуктивного віку, які хоча б раз у житті робили аборт, становить мало не 50%.

«Протизаплідних засобів українські жінки бояться набагато більше, ніж операцій з переривання вагітності, не зважаючи на те, що кожен п’ятий аборт проходить з ускладненням, адже проведення аборту в нашій країні, навіть у медичних умовах, досить травматичне», – пояснює спеціаліст інституту Ірина Курило.

Однак лікарі зізнаються, що заборона абортів на законодавчому рівні – теж не вихід: жінки робитимуть операції підпільно або ж у сусідніх країнах, де аборти є дозволеними.

Втім кількість абортів в Україні повільно, але зменшується – якщо на початку 90-х лікарі робили майже мільйон подібних операцій, на початку 2000-х лікарям довелося абортувати вже лише 500 тисяч дітей.

Додамо, за даними організації Save the Children, яка займається захистом прав дітей по всьому світу, Україна посіла 74 місце в рейтингу сприятливих для материнства країн.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути