chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні зафіксовано спалах менінгіту

22 серпня 2013 о 09:01

Хвороба брудних рук поширюється Україною. У санепідемстанції через львівських хворих поки що не панікують

В Україні зафіксований серозний менінгіт — це інфекційне захворювання, яке, при потраплянні в організм, викликає ентеровіруси. Недуга здатна вразити мозкову оболонку, а в групі ризику опинилися малеча і підлітки. Небезпека є і у водоймах, і на власних руках. Наслідки цієї хвороби — це тижні в інфекційному відділенні або навіть смерть, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

У інфекційній лікарні Львова із діагнозом серозний менінгіт перебуває 22 дитини. Збудник потрапляє в організм через шлунково-кишковий тракт. Якщо у вас імунітет міцний, то трохи симптомів отруєння і ви — вільні. Коли ж організм ослаблений, то недуга здатна сильно вдарити по голові: нестерпний головний біль, нудота, висока температура, а ще часом чутливість до світла, звуків чи дотиків.

А причиною може бути погано вимите яблуко або випадковий ковток води у ставку. Занести в організм вірус можна і власними руками. Передати іншому — взагалі жодних проблем. У санепідемстанції через львівських хворих поки що не панікують, бо спільного збудника там не знайшли. Кажуть, що ситуація по Україні є стабільною. Однак це не привід послаблювати пильність. Воду треба пити тільки кип'ячену, фрукти і овочі ретельно полоскати, купатися лише там, де дозволено і мити руки з милом. Нагадаємо, що 10 дітей госпіталізовані з менінгітом на Житомирщині.

Джерело: ТСН
Розділи: Здоровий спосіб життя

28 грудня

Інші дати
Народився Данило Заболотний
(1866, с.Заболотне, Вінницька боласть – 1929) – український мікробіолог та епідеміолог, академік. В Одеському медичному інституті організував першу в світі кафедру епідеміології. Засновник Інституту мікробіології та епідеміології (нині Ін-т мікробіології і вірусології НАН України ім. Д.К.Заболотного).
Розгорнути
Народився Володимир Кульчицький
(1919, с. Кульчиці, Львівська область – 2009) – український правознавець. Автор численних досліджень та вузівських підручників з історії держави і права («Історія держави і права України. Академічний курс у 2-х томах», «Юридична науки і освіта в Україні» та ін.).
Розгорнути