chrome firefox opera safari iexplorer

Архітектори прогнозують катастрофу у Києві через затяжні зливи

24 вересня 2013 о 09:54

Столичні архітектори б'ють тривогу через затяжні опади у вересні, які можуть пошкодити будинки та дороги в місті. Вони заявляють, що це може статися через недотримання норм будівництва.

«Звичайно, кліматичні умови, опади при зведенні будинків враховувалися. Але, по-перше, Київ стоїть на рухливих ґрунтах і вони дуже чутливі до опадів. Крім того, зараз з'явився сорт замовників, які намагаються заощадити на будівництві, нехтуючи системою дренажів, обстеженням майданчиків, на яких проектується фундамент», — дав коментар газеті Вести архітектор Георгій Духовичний.

За словами фахівців, найбільше негода загрожує панельним будинкам, а саме швам між панелями. Однак у ЖКГ запевняють, що хоча погода і може негативно відбитися на будовах, але глобально будівлям нічого не загрожує.

«Основна проблема — міжпанельні шви. Дощова вода потрапляє через них в стіни, і руйнується навіть бетон. І якщо зараз не буде теплих сонячних днів, то взимку почнуться проблеми — грибок, промерзання стін, тріщини», — прогнозує директор будівельної фірми Буддом Микола Борух.

Експерти турбуються і через стан столичних доріг, що не були відремонтовані перед початком сезону дощів. У Київавтодорі зазначають, що якщо при вологій погоді почнуться заморозки, то асфальт може почати тріскатися.

«Ґрунти під асфальтом недостатньо ущільнені, вода просочується в і так мокрий шар землі — і утворюється порожнеча. А косметичний ремонт, який роблять зараз на дорогах, це все одно що небіжчика в морзі гримувати», — упевнений завідуючий лабораторією Державного дорожнього інституту імені Шульгіна Анатолій Литвиненко.

Крім того, подібна погода негативно впливає і на рибу в Дніпрі, яка навесні може значно постраждати. «Літо було сухим, тому всі вихлопи авто осіли в землі і на асфальті. А такими рясними дощами їх змиває прямо в Дніпро та озера. Звичайно, це все вплине на рибу, на продовження роду. Можна точно сказати, що риби навесні буде менше», — попереджає керівник Інституту водогосподарських проблем Василь Коротецький.

Як повідомлялося 22 вересня, Київ побив 90-річний рекорд за кількістю опадів. Синоптики визнали, що нинішня осінь є аномальною за кількістю опадів.

Нагадаємо, 20 вересня на Подільському узвозі провалилося дорожнє покриття. У яму потрапив автомобіль. У результаті на прилеглих вулицях утворилися затори, а міський транспорт змушений змінювати маршрути.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути