chrome firefox opera safari iexplorer

На Рівненщині знайшли писанку, якій 950 років

11 вересня 2013 о 12:49

Глиняну писанку, виготовлену 950 років тому, вдалося знайти археологам на березі водосховища у Демидівському районі Рівненщині.

Експедицію здійснив Інститут археології Національної академії наук. Керівник експедиції, заступник директора Інституту археології НАН України Денис Козак зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода, що унікальна знахідка збереглася таким чином, що її «ніби вчора зробили».

«Це початок 12 століття, Київська Русь. На Волині це перша ціла, настільки старовинна писанка. Раніше в курганах знаходили шматочки. А це таке цілесеньке… Ціна йому неймовірна. І ще калатає – так, ніби вчора зробили… Глибоко етнографічна річ. По ній хвилі – як символ води, і символ родючості – колоски. Закладали в це сакральний смисл, безперечно. Вони туди камінець клали, потім заліплювали глиною, і виходила така колотушка. Вважалося, що мало магічну дію», — зазначив Денис Козак.

За словами керівника експедиції, старовинну писанку знайшли у величезному могильнику на території дачі якогось городянина. Адже межі пам’яток по периметру Хрінницького водосховища досі не визначені. Ці землі визнані Рівненською обласною радою охоронними землями культурної спадщини, однак щороку їх дедалі інтенсивніше розбудовують дачники з дозволу місцевих сільрад.

Новини Дивитися всі