chrome firefox opera safari iexplorer

Парк «Софіївка» — захоплююча прогулянка для цінителів природи

03 вересня 2013 о 10:28

Національний дендрологічний парк «Софіївка» в Умані без перебільшення є справжнім шедевром світового садово-паркового мистецтва. 

Парк широковідомий як в Україні, так і за її межами. Щороку близько півмільйона туристів зі всього світу приїжджають, щоб помилуватися красою тутешнього унікального штучно створеного ландшафту. 

«Софіївка» була створена в кінці XVIII століття власником міста Умані, польським магнатом графом Станіславом Потоцьким. Граф був одружений з константинопольською куртизанкою грецького походження Софією, яку сучасники характеризували як жінку виняткової краси і чарівності. Граф Потоцький любив балувати красуню-дружину і в якийсь момент вирішив зробити їй романтичний подарунок на іменини. Так в Умані з'явився казкової краси дендрологічний парк, який був названий на честь дружини графа.

Пізніше парк багаторазово змінював власників, кожен з яких вносив зміни в його архітектуру, а також змінював свою назву. На початку XIX століття царська влада конфіскувала парк, і він був подарований вже іншій жінці — дружині російського імператора Миколи I Олександрі Федорівні, і отримав назву «Царицин парк». Після Жовтневої революції 1917-го року комуністи недовго думали і перейменували парк «Сад III Інтернаціоналу», але після Другої світової війни йому було повернено його первісне, звичне для нас усіх ім'я — «Софіївка». rovall.livejournal.com Парк побудований за сюжетами Гомерівських поем 

За задумом творця парку, він є наочною ілюстрацією до окремих частин легендарних поем Гомера «Іліада» й «Одіссея»: тут можна зустріти і грот Каліпсо, і павільйон Флори, статуї Гермеса і Евріпіда, гроти Сцилли і Венери, терасу Муз і навіть річку підземного царства Стікс. Усі ці компоненти настільки продумано, майстерно зроблено і пов'язано між собою, що загалом зливається в єдину симфонію краси. 

Звичайно ж, необов'язково бути фанатом давньогрецької міфології, щоб їхати в «Софіївку». Завдяки унікальній архітектурі та ландшафту парку тут буде цікаво абсолютно будь-якій людині. Тут туристи зустрінуть і водоспади, і мальовничі кам'яні брили, і розташовані на різній висоті оригінальні альтанки, і хитромудрі містки.

«Софіївка» є справжнім раєм для любителів фотозйомки. Якщо ж ви втомилися від тривалої прогулянки і зголодніли, в парку можна знайти місця для пікніка. Мабуть, найвідомішою визначною пам'яткою парку є фонтан «Змія». Дивно, але 18-метровий стовп води, який злітає вгору з пащі кам'яної рептилії, утворюється без використання насосів, а за рахунок тиску, що створюється різницею в рівнях води у двох озерах.

По всьому парку встановлені мармурові статуї грецьких і римських богів: Периса, Аполлона Бельведерського, Венери, Орфея, Евріпіда і багатьох інших. 

Унікальна система озер вражає своєю красою відвідувачів протягом всієї прогулянки. Озера в парку спроектовані так, що де б ви не опинилися, вода несподівано виринає з-за пагорба або скелі. 

«Цей дивовижно красивий і мальовничий куточок по праву зветься вічним пам'ятником коханню. Любов тут витає повсюди і нею просочений кожен, навіть найглибше захований куточок парку. Прогулянка парком займає досить тривалий час, тому в запасі необхідно мати мінімум три години, щоб насолодитися красою саду. Раджу йти з екскурсією, бо екскурсовод розповідає багато цікавих легенд, без яких загальне враження від відвідування парку може бути неповним», — ділиться враженнями про відвідини «Софіївки» одна з користувачів форумів про подорожі.

Туристичний сезон в Умані триває протягом року — і взимку, і влітку сюди приїжджає однаково багато відвідувачів. У свій час старовинними алеями парку бродили Олександр Пушкін, Тарас Шевченко, Іван Котляревський, Володимир Сосюра і Максим Рильський.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини культури

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути