chrome firefox opera safari iexplorer

Технікуми й коледжі можуть бути виключені з системи вищої освіти

13 вересня 2013 о 13:48

Міністерство освіти і науки пропонує виключити технікуми та коледжі із системи вищої освіти. Про це заявив перший заступник міністра освіти і науки України Євген СУЛІМА, повідомляє сайт Освіта.ua.

За словами посадовця, нині міністерство активно працює над законопроектом, який покликаний суттєво модернізувати систему професійної освіти та підняти її престижність серед молоді.

«Ми розуміємо, що сьогодні потрібно збільшувати державне замовлення на підготовку фахівців інженерно-технічних спеціальностей, ІТ-фахівців і таким же чином підтримувати й робітничі професії. І цей задум поступово реалізується», — наголосив Євген Суліма.

Отже, відповідно до нового законопроекту, в системі вищої освіти України залишаться тільки університети й академії, а всі технікуми, коледжі та інші навчальні заклади, що готують молодших спеціалістів, перейдуть до професійної освіти.

На думку чиновника, це той варіант, коли професійна освіта має стати тим самим гнучким інструментом для працедавців у контексті якісної кадрової підготовки.

Заступник міністра підкреслив, що уряд продовжує шукати механізми, які б дозволили гнучко та оперативно реагувати на нові запити економіки нашої держави, оскільки це єдино можливий стратегічний шлях розвитку освіти.

Джерело: RegioNews
Розділи: Новини освіти

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі