chrome firefox opera safari iexplorer

У центрі Києва знесли старовинний маєток, в якому жив Грушевський

06 вересня 2013 о 11:44

Учора, 5 вересня, в центрі Києва на вулиці Саксаганського, 111 знесли старовинний особняк, в якому жив відомий український політик та історик Михайло Грушевський.

Як пише Сегодня, зруйновану будівлю було побудовано у другій половині ХІХ століття, у 1888 році добудовано другий поверх. При цьому останні сім років будинок був порожнім.

Як розповів історик Михайло Кальницький, маєток на Саксаганського, 111 мав історичну цінність: «В цьому будинку жив Михайло Грушевський зі своєю мамою і сестрою. Тут мешкав, будучи учнем київського художнього училища, відомий художник-пейзажист Іван Хворостецький».

«До цього тут був ЖЕК, а біля під'їзду любили збиратися бабусі, які продають насіння. Будівля перейшла в приватні руки, і забудовник планував звести тут будівлю аж у дев'ять поверхів, але йому нібито це не дозволила міська влада. Тепер на місці особняка хочуть побудувати торгово-офісний центр в три поверхи з надбудовою. Ми сподівалися, що будинок просто зміцнять і надбудують поверх з мансардою. Ми проти будівництва, оскільки наш будинок вже покрився тріщинами! Якщо почнуть забивати палі, він може впасти», — розповів газеті мешканець сусіднього будинку.

Робітники підтвердили журналістам, що на місці знесеного особняка будують торгово-офісний центр . «Господар планує закінчити всі за півроку», — повідомив виданню будівельник.

segodnya.ua

 segodnya.ua

Як з'ясувала Сегодня, рішення про передачу ділянки ТОВ Аркор (0,04 га) було прийнято Київрадою у 2006 році. При цьому в тексті рішення йдеться, що земля передається в оренду на один рік, причому під будівництво офісно-житлового будинку. У грудні 2007 року Київрада продала цю ділянку тій же компанії за 1,17 млн грн.

Тим часом начальник управління охорони культурної спадщини КМДА Яків Діхтяр зазначив, що особняк не має охоронного статусу: «Будинок не є об'єктом культурної спадщини і не числиться в списку охоронюваних пам'яток. У Києві близько 20 тисяч будівель, які були побудовані в кінці XIX або на початку XX століть. Але тільки 3,5 тисячі з них — у списку охоронюваних».

У мерії про знесення старовинного будинку дізналися від видання. Заступник голови КМДА з питань архітектури та будівництва Михайло Кучук сказав, що не в курсі події, але в ситуації спробує розібратися. «Ми завтра ж виїдемо на місце і детально вивчимо ситуацію. Тоді й будемо вживати заходів», — сказав він.

Газета також нагадує, що в цьому кварталі кілька років тому знесли будинок, в якому жила відома українська поетеса Леся Українка (Саксаганського,115-а).

Розділи: Суспільство

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі