chrome firefox opera safari iexplorer

У заповіднику «Херсонес Таврійський» зруйнували частину старовинного некрополя

20 вересня 2013 о 10:24

На початку вересня до прокуратури Гагарінського району міста Севастополя надійшло звернення генерального директора Національного заповідника «Херсонес Таврійський» щодо законності забудови земельної ділянки в районі пам'ятника археології «Некрополь в Карантинній балці».

Про це УНН повідомили в Прокуратурі Севастополя.

Прокуратура організувала перевірки за даним зверненням із залученням контролюючих органів. За їх результатами встановлено, що на земельних ділянках загальною площею 0,22 га, які належать на правах власності двом громадянам, ведуться будівельні роботи. Згідно з інформацією Інспекції ДАБК у м. Севастополі зазначені будівельні роботи здійснюються незаконно, без повідомлення органу державного контролю. На момент перевірки на цих землях викопаний котлован і зведені дві споруди.

Внаслідок переміщення надлишкового грунту з території будівництва, було пошкоджено пам'ятник архітектури національного значення — частина «Некрополя в Карантинній балці» Національного заповідника «Херсонес Таврійський».

За фактом умисного незаконного пошкодження частини архітектурної спадщини національного значення 12 вересня 2013 прокуратурою Гагарінського району міста Севастополя зареєстровано кримінальне провадження за ч.3 ст. 298 Кримінального кодексу України. В даний час Гагарінським РВ УМВС України в м. Севастополі проводиться досудове розслідування.

Нагадаємо, сьогодні відбудеться урочиста церемонія внесення Національного заповідника «Херсонес Таврійський» в перелік спадщини ЮНЕСКО.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...