chrome firefox opera safari iexplorer

На українському чорноземі хочуть вирощувати ГМО-культури

24 жовтня 2013 о 11:40

Міністерство аграрної політики та продовольства ініціювало внесення змін до законодавства, які дозволять почати вирощувати в Україні ГМО-культури.

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, пише в сьогоднішньому випуску видання «Коммерсант- Україна».

«Ми ініціювали питання часткового дозволу вирощування технічних культур — сої з ГМО- насіння, як це відбувається в Росії та країнах ЄС», — сказав він. При цьому міністр не виключив, що слідом за соєю може бути дозволено вирощування в Україні кукурудзи з ГМО-насіння.

Учасники зернового ринку вважають, що дане питання назріло вже давно, тому що на сьогоднішній день третина кукурудзи і 70% соєвих бобів в Україні виробляються з ГМО-насіння».

Крім того, учасники ринку зазначають, що незважаючи на дію закону про біобезпеку, який фактично забороняє використання ГМО-продукції в Україні, в країні вже давно вирощуються ГМО-культури. ГМО-насіння завозяться контрабандою, оскільки немає належного контролю.

На думку експертів, ГМО-насіння дозволяє не тільки домогтися більш високої врожайності сільгоспкультур — їх можна висаджувати в несприятливих природно -кліматичних зонах. Крім того, при вирощуванні, наприклад, кукурудзи дає можливість підвищити її врожайність на 3-15%, одночасно знизивши витрати на засоби захисту рослин і в результаті збільшивши прибутковість бізнесу.

У 2012 році посіви ГМО-культур у світі збільшилися на 6%, до 170,3 млн га, що становить 13% всіх орних земель. У трійку лідерів за обсягом площ входять США, Бразилія та Аргентина. Лідерами з розповсюдження ГМО-культур є Китай, Індія, Бразилія, Аргентина і Південна Африка. Торік рішення про вирощування ГМО-культур прийняли дві держави — Куба і Південний Судан. При цьому три країни, які раніше вирощували ГМО-культури, — Швеція, Німеччина і Польща — їх вже не виробляли. Таким чином, на сьогоднішній день лише п´ять європейських країн — Іспанія, Чехія, Словаччина, Румунія та Португалія — вирощують ГМО-культури. Разом з тим, у Євросоюзі продовжують вести політику стримування нарощування площ під ГМО-культури.

Зазначимо, що висновки ВООЗ показують, що вживання ГМО-продукції несе потенційні ризики для здоров´я людини.

Як повідомляли «Коментарі», рік тому — у жовтні 2012 року — Кабінет Міністрів скасував обов´язкове маркування продуктів, які не містять генно-модифіковані організми (ГМО).

Ще раніше Міністерство аграрної політики та продовольства почало масову перевірку насіння, виробленого та імпортованого українськими компаніями, на генні модифікації через скандал у Європі.

Джерело: Коментарі
Розділи: Довкілля

Новини Дивитися всі