chrome firefox opera safari iexplorer

У Міносвіти переписали умови прийому до вишів

30 жовтня 2013 о 11:07

Міністерство освіти і науки опублікувало оновлений проект Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році.

У документі було перероблено частину положень, змінено — найчастіше у бік спрощення — визначення термінів. Так, помітного скорочення зазнало визначення ваучера (документа, встановленого Законом «Про зайнятість населення», що дає право на перепідготовку або підготовку на наступному освітньому рівні), про який в Умовах прийому нинішнього навчального року не згадувалося взагалі. Частково скорочено визначення вступного іспиту, зникла згадка дослідницького університету, зате з'явилося визначення співбесіди. У низці положень було нівельовано вплив правил прийому навчального закладу і, таким чином, посилено дію міністерських Умов.

Згідно з оновленим документом, рішення приймальних комісій має бути оприлюднено на інформаційних стендах та офіційних веб-сайтах ВНЗ «як правило, у день прийняття, але не пізніше наступного дня після прийняття». З'явилася норма про те, що підготовка спеціалістів медичного та ветеринарно-медичного спрямування може здійснюватися на основі повної загальної середньої освіти.

Терміни підготовки правил прийому до вишів збільшено: якщо раніше навчальний заклад мав затвердити їх до 15 листопада 2013 року, то тепер — до 25 числа. Також змінено терміни визнання в Україні іноземних документів про освіту, цього разу в бік скорочення: якщо раніше на нострифікацію відводився рік, то тепер — від 1 до 4 місяців.

В документі посилено позиції Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Як і раніше, у ній, поряд з іншими даними, має реєструватися заява абітурієнта, причому за його ж присутності. Але тепер виш може цю заяву скасувати — за рішенням приймальної комісії до формування списків рекомендованих до зарахування та за умови допущення технічної помилки, допущеної під час внесення даних у Базу, що має бути підтверджено відповідним актом. При цьому скасована заява вважається неподаною, а факт подання анулюється.

З нових умов зник пункт про те, що електронні заяви, що надійшли до вишу, обробляються приймальною комісією не пізніше наступного дня. Зате з'явилося положення про те, що достовірність поданих вступником даних перевіряється все у тій же Єдиній базі. Окрім того, додано положення про те, що приймальна комісія розглядає заяви та документи вступників, а також приймає рішення про допуск до конкурсного відбору протягом трьох днів після реєстрації. Інформування має здійснюватися на інформаційних стендах та веб-сайтах навчальних закладів.

З нинішніх правил формування та оприлюднення рейтингових списків виключено положення про необхідність оприлюднення повного списку вступників на веб-сайті ВНЗ — тепер ця інформація гарантована тільки на інформаційних стендах.

І найголовніше — доля інформаційної системи «Конкурс». Про неї в Умовах прийому згадок як не було, так і немає. Однак п. 23.6, що регламентує питання інформування громадськості про подання заяв на вступ, дещо змінився. Якщо раніше там йшлося, що інформування здійснюється згідно з даними ЄДБЗО, то тепер стверджується, що цей процес буде здійснюватись «інформаційними системами на основі даних, внесених приймальними комісіями до ЄДБЗО».

При цьому у документі є приписка-повідомлення міністерства про те, що "висвітлення конкурсної ситуації може здійснювати організація або установа, яка має відповідний інформаційний ресурс і уклала договір з ДП «Інфоресурс».

Джерело: ZN.UA
Розділи: Новини освіти

15 травня

Інші дати
Микола Країнський
1869 –  український психіатр і психолог. Відомий працями з патології епілепсії. Першим висунув гіпотезу про захисний характер епілептичного припадку, під час якого в організмі руйнуються накопичені отруйні речовини.
Розгорнути
Микола Соловцов (Федоров)
1857 –  театральний діяч, драматичний актор, режисер; фундатор першого стаціонарного театру у Києві (1891 р., тепер Національний академічний театр руської драми імені Лесі Українки).
Розгорнути
Народився Віктор Васнецов
(1848, с. Лоп'ял, Росія - 1926) - російський живописець. Один із авторів розписів у Володимирському соборі в Києві
Розгорнути
Народився Панас Саксаганський (Тобілевич)
(1859, с. Кам»яно-Костувате, Миколаївська область – 1940), український актор, режисер, драматург і педагог школи М.Кропивницького, корифей українського побутового театру.
«Сцена…— мій кумир, театр — священний храм для мене!» (Панас Саксаганський)
Розгорнути
Народився Михайло Булгаков
(1891, м. Київ - 1940) – письменник, драматург і театральний режисер. Автор романів «Біла гвардія», «Майстер і Маргарита», «Собаче серце».
«Ах, які зірки в Україні. От майже сім років живу в Москві, а все ж таки тягне мене на батьківщину. Серце щемить, хочеться іноді болісно в поїзд… і туди. Знову побачити яри, занесені снігом, Дніпро… Немає красивішого міста на світі, ніж Київ». (Михайло Булгаков)
Розгорнути
Народився Павло Скоропадський
(1873, м. Вісбаден, Німеччина - 1945) - український громадський, політичний і військовий діяч, гетьман Української Держави у 1918 році.
Розгорнути
Народився Ілля Мечников
(1845, с.Мечнікове Харківська область - 1916) - український науковець, один з основоположників еволюційної ембріології, порівняльної патології, імунології і мікробіології. Лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 1908 року «За вивчення імунної системи».
Розгорнути