chrome firefox opera safari iexplorer

Українським дітям загрожує епідемія страшної хвороби, яка здатна вбити за кілька годин

24 жовтня 2013 о 10:21

Україна є однією з небагатьох країн у світі з високим ризиком спалаху поліомієліту через низьке охоплення дітей імунізацією. Про це повідомили у Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ). 

«Останнім часом завезення поліомієліту серйозно загрожує країні у зв'язку із циркуляцією вірусу в Ізраїлі. Ймовірні випадки захворювання були зареєстровані і в Сирії. Діти в Україні особливо уразливі, тому що менше 50% дітей було вакциновано проти поліомієліту», — підкреслили в організації, пише УНІАН. 

На даний час, поліомієліт залишається ендемічним тільки в трьох країнах у світі – у Нігерії, Пакистані та Афганістані. 

«Поліомієліт є високозаразною інфекційною хворобою, яка викликана вірусом поліомієліту. Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним способом захисту від хвороби. Безпечні та ефективні вакцини існують, і вони дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту. Щеплення проводиться кілька разів та захищає дитину на все життя», — наголошується в повідомленні.

Нещодавно, у 2010 році через спалах поліомієліту в Таджикистані загинула 21 дитина, більше ніж 400 дітей було інфіковано та 170 дітей було паралізовано. Хвороба поширювалась і в Росії, де було зареєстровано 12 випадків, нагадали в ЮНІСЕФ. 

За даними опитування ЮНІСЕФ, лише 46% населення позитивно ставиться до імунізації. Це вже призвело до спалахів інфекційних захворювань, таких як кір, краснуха, кашлюк та епідемічний паротит. 

Раніше повідомлялось, що у Міністерстві охорони здоров'я порадили вакцинуватися, щоб вберегтися від смертельно небезпечних ускладнень, які може викликати грип, проте, не дають гарантії, що щеплена людина зовсім не захворіє.

Джерело: ТСН
Розділи: Здоровий спосіб життя

15 грудня

Інші дати
День працівників суду
Указом Президента від 08.12.2000 № 1318/2000 в Україні встановлене професійне свято – День працівників суду, що відзначається щорічно 15 грудня
Розгорнути
Народився Петро Чуйкевич
(1818, смт. Вороніж, Сумська область – 1874) – український педагог, етнограф. Присвятив себе збиранню та упорядкуванню українських народних пісень.
Розгорнути
Народилася Соломія Павличко
(1958, м. Львів - 1999) - науковець, літературознавець, публіцист, перекладачка, засновниця видавництва "Основи". авторка праць з теорії літератури, з питань фемінізму, модернізму в українській літературі та ін.
Розгорнути

Новини Дивитися всі