chrome firefox opera safari iexplorer

Бахчисарайський заповідник може ввійти до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

08 листопада 2013 о 14:25

Можливість включення КРУ «Бахчисарайський історико-культурний заповідник» до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО планують розглянути в штаб-квартирі до лютого 2014 року. Про це стало відомо на робочій нараді під керівництвом заступника Голови Ради міністрів Криму Георгія Псарьова 6 листопада.

«Ви знаєте, що в Криму реалізується проект Євросоюзу «Диверсифікації та розвитку туризму», в рамках якого ми проводимо роботу з диверсифікації у сфері туризму. Одне з основних завдань — підготовка документації з включення Бахчисарайського історико-культурного заповідника до списку ЮНЕСКО. Рада міністрів у рамках своїх повноважень сприяє у вирішенні цього питання», — повідомив віце-прем’єр.

У свою чергу директор заповідника Валерій Науменко повідомив, що до теперішнього часу розроблено дві номінації — «Історичне середовище столиці кримських ханів у місті Бахчисараї» та «Печерні міста Кримської Готії». Інформаційне досьє з першої номінації знаходиться на експертизі у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

На включення до списку Всесвітньої спадщини в першій номінації претендують декілька об’єктів археології та архітектури, які розташовано на території Бахчисараю. Зокрема, Ханський палац, Чуфут-Кале, історичний квартал Салачік з пам’ятниками архітектури — Зінджирлі-медресе та дюрбе Хаджи-Гірея. Крім того, до списку ЮНЕСКО можуть увійти мавзолеї Ескі-Дюрбе, дюрбе Великий восьмигранник, дюрбе Малий восьмигранник, дюрбе Мухаммед-Шах-Бея, кубовидне дюрбе Ахмед-бея.

Інфодосьє з другої номінації знаходиться у стадії розробки. Завершити цю роботу планують до літа 2015 року

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути