chrome firefox opera safari iexplorer

ЄС закликав притягнути до відповідальності винних у силовому розгоні майдану

30 листопада 2013 о 20:46

Євросоюз рішуче засуджує перевищення використання сили 30 листопада для розгону мирної демонстрації в Києві. У зв'язку з цим ЄС закликає українську владу провести розслідування розгону мітингувальників і притягти до відповідальності винних.

Про це йдеться в заяві Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон і Єврокомісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле, текст якого передано агентству «Інтерфакс-Україна» в суботу.

«Європейський Союз рішуче засуджує надмірне застосування сили вчора ввечері з боку міліції для розгону мирних демонстрантів у Києві, які за останні кілька днів сильним і безпрецедентним чином висловили свою підтримку політичній асоціації та економічній інтеграції України з Європейським Союзом», — йдеться в заяві.

Ештон і Фюле нагадали, що учасники саміту Східного партнерства у Вільнюсі схвалили цю підтримку.

«Це необґрунтоване застосування сили суперечить принципам, яким вчора всі учасники Вільнюського саміту, зокрема президент України, підтвердили свою прихильність», — наголошується в документі.

«Ми закликаємо Україну, яка також головує в ОБСЄ і проведе свою міністерську конференцію 5-6 грудня в Києві, повною мірою виконувати свої міжнародні зобов'язання щодо поваги свободи вираження думок і зборів», — наголошується в заяві.

«Ми закликаємо президента й українську владу провести розслідування подій минулої ночі і притягти до відповідальності тих, хто виступив проти основних засад свободи та свободи висловлювань», — зазначили Ештон та Фюле.

Як відомо, 30 листопада, близько 4-ї ранку, «Беркут» силою розігнав Майдан Незалежності від мітингувальників. Було затримано 35 осіб.

За медичною допомогою звернулися 35 осіб. 7 з них госпіталізували.

Серед постраждалих – двоє громадян Польщі.

Міністерство закордонних справ Польщі викликало на розмову до себе в неділю, 1 грудня, посла України для пояснень в справі останніх подій в Києві.

Держдеп США засудив застосування сили до учасників Євромайдану

Сполучені Штати засуджують насильство державної влади над мирними демонстрантами у Києві. Про це йдеться у заяві Державного департаменту США.

«Ми закликаємо керівництво України поважати право свого народу на свободу слова і зібрань. Вони є засадничими для здорової демократії й поважання універсальних цінностей, на яких будується партнерство Сполучених Штатів з Україною», — йдеться у заяві.

«У відповідності до принципів, уособлюваних ОБСЄ, ми закликаємо уряд України створювати позитивну атмосферу для громадянського суспільства і захищати право усіх українців висловлювати свої погляди на майбутнє своєї країни у конструктивний і мирний спосіб у Києві та інших частинах країни», — заявили у Держдепі.

«Насильству і залякуванню не повинно бути місця у сьогоднішній Україні. Ми продовжуємо підтримувати прагнення українського народу до побудови заможної європейської демократії. Європейська інтеграція — найпевніший шлях до економічного зростання та зміцнення української демократії», — сказано у документі.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...