chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Тичини розкаже, за що забороняли українські книги

12 листопада 2013 о 16:17

З 10 листопада до Дня української мови і писемності в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини в м. Києві розгорнута виставка книг з меморіальної бібліотеки Павла Тичини, які були заборонені радянською цензурою. 

До уваги відвідувачів книги С. Смаль-Стоцького «Граматика української мови» (Львів, 1928), репресованого дослідника Є.Тимченка «Курс історії українського язика» (Харків, 1927), О.Шахматова і А.Кримського «Нариси з історії української мови» (Київ, 1922), репресованого дослідника О.Синявського «Норми української літературної мови» (Харків, 1031), репресованої дослідниці О.Курило «Уваги до сучасної української літературної мови» (Київ, 1925) та інші книги (усього — 20 книг). 

Нагадаємо, що бібліотека, зосереджена в меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини, збиралася поетом після Другох світової війни і присутність цих книг свідчить про те, що Тичина через букіністів шукав і знаходив можливості придбати та користуватися книгами, перебування яких у бібліотеці вже були надзвичайно небезпечними для їх власника. 

Виставка почне діяти 10 листопада 2013 року і триватиме до кінця місяця. 

Щосуботи усі бажаючі можуть не просто глянути виставку, а й подивитися, почитати ці книги.

Джерело: moemisto.com.ua
Розділи: Новини культури

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути