chrome firefox opera safari iexplorer

Підручники з англійської мови для першачків теж з помилками, – вчитель

12 листопада 2013 о 18:20
У підручнику з англійської мови для першого класу загальноосвітніх шкіл чимало помилок.

Про цей йдеться у статті учителя-методиста Анатолія Шванца для «Української правди. Життя».

Вчитель і співукладач кількох словників англійської мови Анатолій Шванц наводить перелік мовних помилок з підручника, виданого у 2012 році «Генезою» і рекомендованого МОН для використання у школах.

Так, автор підручника Алла Несвіт плутається в артиклях, говорячи про сестру, Санта-Клауса чи маму вживає займенник «it», хоча йдеться про живих людей, а не предмети.

У підручнику є ще чимало недоглядів, у тому числі звертання на листівці.

Наприклад, вказано «To Mum and Dad», хоча там правильно писати «Dear Mum and Dad»;  королева і зоопарк чомусь  пишуться з великої літери при простому називанні (у підручнику вони Zoo і Queen).

Автор підручника для першокласників також вважає, що носії мови використовують словосполучення «a New Year tree», хоча  це калька з російської, натомість є «а Christmas tree».

У підручнику також зазначається «In the menu (с.68)», хоча правильно – «Оn the menu», у фразі «guests are standing the door!» (с.59). Пропущено прийменник at перед the door та чимало інших помилок.

«Книжка рекомендована Міносвіти і видана масовим, чи не кількасоттисячним, тиражем. Як зазначено у вихідних даних, „експертизу здійснював Інститут педагогіки НАПН України“, там же названо і прізвище рецензента», — додає Анатолій Шванц.

«Оскільки комплексний висновок про якість навчальної літератури можна робити лише після її перевірки шкільною практикою, то далі йтиметься в основному про мовний аспект згаданого підручника, тобто про те, що лежить на поверхні і чого не можна не помітити навіть неозброєним оком», — пише вчитель і подає перелік деяких помилок.

5 листопада

Інші дати
5 листопада відзначають:
  • Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.
  • Розгорнути
    1953 – урочисте відкриття мосту Патона у Києві
    Єген Патон (4 березня 1870, Ніцца, Франція – 1953) - вчений, фахівець в галузі мостобудування та електрозварювання. Під керівництвом Є.Патона в Києві збудований міст через Дніпро, названий згодом його ім’ям.
    Розгорнути
    Народився Дмитро Мирон-Орлик
    (1911, с. Рай, Тернопільська область – 1942) – громадський і військовий діяч ОУН, публіцист.
    «Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська нація! » (Дмитро Мирон-Орлик)
    Розгорнути
    Народився Яків Щоголів (Щоголев)
    (1823, м. Охтирка Сумської обл. - 1898) - український поет. Автор збірок "Ворскло. Лірена поезія", "Слобожанщина", поезій для дітей. Багато його віршів стали піснями ("Пряха", "Осінь" та ін.)
    Розгорнути
    Народився Ігор Дзеверін
    (1929, с. Драбів Черкаської області, - 2001) - український літературознавець, критик, упорядник творів І. Франка.
    Розгорнути